پنجشنبه 23 مرداد 1399 |

حجاب و حیایش زبانزد همه بود

16:34:0    1398/09/12 به مناسبت سالگرد شهادت طلبه فهیمه سیاری

حجاب و حیایش زبانزد همه بود

شهیده فهیمه سیاری یکم خرداد سال 1339 در تهران به دنیا آمد، وی پس از اخذ دیپلم به تحصیلات حوزوی پرداخت و در سومین سال تحصیل خود ، بعنوان مبلغ امور فرهنگی و تربیتی خواهران به شهرستان بانه اعزام شد و سرانجام در 12 آذر سال 59 هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهیده فهیمه سیاری در یکم خرداد سال 1339 و در خانواده ای مذهبی در تهران چشم به جهان گشود. از همان دوران کودکی با همسالان خود فرق داشت، بسیار کنجکاو بود و مرتب برای سوال های خود به دنبال پاسخ می گشت. اوبا وجود سن کمش همیشه همراه‌ مادر و خواهرش در جلسات قرآن، احکام و اصول عقاید شرکت می کرد.
فهیمه در دوران تحصیلش از نظر درسی و اخلاقی برجسته و ممتاز بود و حجب و حیای او زبان زد همه بود. پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی در تهران،   به همرا ه خانواده به زنجان نقل مکان کردند و در همان جا در رشته ی ریاضی و فیزیک دیپلم گرفت. شهیده سیاری در سال های 56 و 57 که کشور در تب و تاب انقلاب بود، برای تحصیل علوم حوزوی به قم رفت و از محضر اساتیدی چون شهیدآیت الله قدوسی بهره مند شد.
او در ششم آذر ماه سال 1359درحالیکه سال سوم تحصیل در مکتب توحید را می گذراند، بعنوان مبلغ امور فرهنگی و تربیتی خواهران عازم بانه کردستان شد، تا علم را به صحنه ی عمل بکشاند.
این شهیده بزرگوار، سرانجام در 12 آذر سال 1359 در منطقه ی دیواندره هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب و درحالیکه  عکسی از امام (ره) بر دامنش قرار داشت بر اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نائل شد.
فرازی از وصیت نامه شهیده فهیمه سیاری:
ساعات عمر در نزد ما مانند ظروفی هستند و خدا نکند که این ظروف پر از معصیت و گناه و خالی از معنویات اخلاقی باشد، خدایا قدرتی ده تا ظرف های درون خود را از معصیت پر نسازیم.
پیکر این شهیده بزرگوار در مزاری محقر، پایین شهرستان زنجان به خاک سپرده شده است .

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران