پنجشنبه 23 مرداد 1399 |

سعی کنید با یاد خدا و به نام خدا و در راه خدا زندگی کنید

13:18:0    1398/09/09 یاد خوبان، شهید دهقان پناه:

سعی کنید با یاد خدا و به نام خدا و در راه خدا زندگی کنید

شهید عبدالله دهقان پناه دوم اردیبهشت سال 1339 در استان کرمان به دنیا آمد و در نهم آذر سال 1360 شهید شد

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهید عبدالله دهقان پناه دوم اردیبهشت سال 1339 در روستای حسین آباد از توابع شهرستان بم در استان کرمان متولد شد. پدرش فتح الله و مادرش حوا نام داشت.  وی تا پایان مقطع متوسطه در رشته ی برق درس خواند ودرهمین رشته تحصیلی  دیپلم گرفت.  این شهید پاسدار در 9 آذر سال 1360 در بستان بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد. مزار این شهید بزرگوار ، واقع در عباس آباد ریگان بم است.
این شهید والامقام در بخشی از وصیت نامه اش آورده است:
سلام بر مهدی منتظر (عج) خونخواه حسین و رهبر نجات دهنده حتمی مستضعفین جهان که ان شاالله تعالی همانطور که آرزوی ما است این انقلاب به رهبری امام امت به انقلاب جهانی حضرت مهدی خواهد پیوست.
برادران عزیزم هوشیار باشید و غیر از اسلام و احکام الهی آن به چیز دیگری نیندیشید. هرچه خیر و صلاح انسانهاست در این مکتب الهی است. آری برادران، ما منطقمان حسینی است و زندگی که همراه با ذلت باشد آن زندگی را زندگی نمی دانیم. در راه اقامه صلاه هرچه داریم می دهیم و صدام و صدامیان بدانند که تا آخرین قطره خونمان نبرد می کنیم و اگر نتوانستیم هم کشته  می شویم که هر دوی آن خیر و پیروزی است. این مرام رهبر و امام ما است. 
این شهید بزرگوار در بخشی دیگر از وصیت نامه خود یادآور شده است: برادران حقیقتا که من در این مدت عمرم نتوانستم خدمتی که برای رضای خدا و رفاه خلق باشد انجام دهم. امیدوارم که این قطره خون ناقابلم بتواند مفید واقع شود و در آخر از شما می خواهم که تمام کوششتان را در راه اسلام و فداکاری و تبلیغ آن و پیروی از امام عزیزمان به کار برید.
شهید دهقان پناه دربخش پایانی وصیت نامه خود گفته است: بزرگترین وصیت من به تمامی بازماندگان، پدر، مادر، خواهر و برادر در یک جمله این است که به دستورات خدا توجه کرده و سعی کنید با یاد خدا و به نام خدا و در راه خدا زندگی کنید.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران