پنجشنبه 23 مرداد 1399 |

شهیدی که «علمدار» بود

14:55:0    1398/08/25 به مناسبت سالروز شهادت سردار حسین اخلاصی زنگنه

شهیدی که علمدار بود

حیات:سردار شهید حسین اخلاصی زنگنه از مسئولین محور بود، در جمع رزمندگان همیشه خنده رو و هیچ وقت اوقات فراغتی نداشت و در سخت ترین منطقه ها حاضر می شد. به هر کسی می رسید، می گفت: مرا حلال کنید.معروف به علمدار بود.

به گزارش پایگاه خبری حیات، این شهید بزرگوار در سوم بهمن 1338 در شهر کرمانشاه به دنیا آمد.
شهید بسیار متواضع، پاکدامن، با تقوا و همیشه معطر و خوش بو بودو به حسین گلاب معروف بود.کاملا" وابسته به ولایت فقیه و مطیع امام بود و همیشه با منافقین و گروهک ها درگیری داشت و حتی در شهر با آنها درگیر می شد و آنچه امام می خواست همان را انجام می داد.
او که از مسئولین محور بود، در جمع رزمندگان همیشه خنده رو و هیچ وقت اوقات فراغتی نداشت و در سخت ترین منطقه ها حاضر می شد. به هر کسی می رسید، می گفت:" مرا حلال کنید." معروف به علمدار بود.
سرانجام در تاریخ 25 آبان 1361 پس از 25 ماه حضور در جبهه در مرحله دوم عملیات مسلم بن عقیل، به نام عملیات زین العابدین ( ع )، در منطقه سومار به شهادت رسید و پیکر مطهرش در منطقه به جا ماند.
در سال 1380 بقایای پیکر مطهر شهید به وسیله گروه تفحص کشف و طی مراسمی به همراه دو تن دیگر از شهدای تفحص در مزار شهدای کرمانشاه به خاک سپرده شد.
شهید در قسمتی از وصیت نامه ی خود نوشته است: " 
" ای مسلمانان به خاطر خدا بیایید فکر کنید و به خود بیایید که بنا به فرمایش مولای متقیان، علی ( ع ) که از کجا آمده اید و چکار می کنید و به کجا می روید. خوش به سعادت افرادی که به این مسایل توجه دارند.
تنها راه نجات ما، گوش دادن به فرمان ولایت فقیه که همان ولایت رسول الله ( ص ) است.
واجبات خود را انجام دهید. از محرمات دوری کنید. از مکروهات بپرهیزید. به اندازه توانتان مستحبات را انجام دهید. مبارزه با نفس  خود کنید که راه رستگاری است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران