پنجشنبه 23 مرداد 1399 |

وصیتنامه شهید محمد مختاران

09:41:0    1398/08/20

وصیتنامه شهید محمد مختاران

حیات:شهید محمد مختاران یکی از شهدای دفاع مقدس از استان همدان در بخشی از وصیت‌نامه خود، اظهار داشته است: دوستان عزیز تنها وصیت این حقیر به شما این است که امام را تنها نگذارید و قدر امام را بدانید و به نماز اهمیت بیشترى بدهید زیرا که امام صادق (ع)فرموده کسانى که نماز را خفیف و سبک بشمارند به شفاعت ما نمى رسد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهید محمد مختاران در شانزدهم اسفند ماه 1347 در همدان به دنیا آمد. پدرش از مبارزان تاثیر گذار سال های انقلاب بود لذا محمد از همان آغاز کودکی با مفاهیم ایثار و شهادت و آزادگی و آزادیخواهی آشنا شد.
به همت پدرش حاج علی اکبر و تشویق مادر، در جلسات قرآن و احکام و هیات های حسینی حضور فعال داشت و با مکتب اباعبدالله الحسین (ع) آشنا شد.
محمد پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ارتش 20 میلیونی بسیج مستضعفان پیوست و به یکی از نیروهای نوجوان و فعال بسیج استان همدان تبدیل شد.
وی از روحی بزرگ و سرشار از معنویت برخوردار بود و با وجود سن و سال کم الگوی اخلاقی و رفتاری بسیاری از رزمندگان شده بود.
سرانجام در چهارم دیماه 1365 در منطقه عملیاتی اروند رود به شهادت رسید .پیکر مطهر شهید تا سال ها به آغوش خانواده بازنگشت تا اینکه با تلاش جستجوگران نور در فروردین سال 1376 رخ نمایان کرد و با استقبال پر شور مردم همدان در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
شهید مختاران در بخشی از وصیت نامه ی خود گفته است:
مادرم خوشحال باش که فرزندت را در راه اسلام دادى آن راهى که امام حسین(ع) برایش جانفشانى کرد و با خونش اسلام را حیات داد و زنده نگهداشت.
خواهرانم اگر خداوند سبحان ثواب شهادت را نصیب من کرد زینب گونه باشید و با ایمان قویتان با افتخار تمام بگویید، الحمدالله که برادرمان قربانى در راه اسلام شد، البته من وقتى به اعمال و رفتار گذشته خود مى نگرم خود را لایق شهادت نمى بینم اما وقتى به رحمانیت و لطف خداى تبارک و تعالى مى نگرم بوى شهادت را حس مى کنم. 
دوستان عزیز تنها وصیت این حقیر به شما این است که امام را تنها نگذارید و قدر امام را بدانید و به نماز اهمیت بیشترى بدهید زیرا که امام صادق (ع)فرموده کسانى که نماز را خفیف و سبک بشمارند به شفاعت ما نمى رسد .

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران