چهارشنبه 13 فروردین 1399 |

شهید ابوالقاسمی: فرزندان را طبق آرمان شهدا تربیت کنید

11:53:0    1398/06/31

شهید ابوالقاسمی: فرزندان را طبق آرمان شهدا تربیت کنید

حیات:شهید محمد ابوالقاسمی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود، اظهار داشته است: تربیت نسل جدید باید در مسیر آرمان‌های شهدا باشد تا راه آنان ادامه یابد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهید ابوالقاسمی، فرزند غلامعلی  پانزدهم فروردین ۱۳۴۸ در روستای جیلان از توابع شهرستان شاهرود در خانواده‌ای مومن دیده به جهان گشود.

این شهید والامقام، تیزهوش و چابک بود و علاقه زیادی به مطالعه و کتاب خواندن داشت و هیچگاه خواندن نماز اول وقت را ترک نمی‌کرد.

این شهید جلیل القدر محصل بود که شروع جنگ تحمیلی تاب ماندن در شهر را از او گرفت و برای دفاع از خاک میهن اسلامی رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد.

شهید ابوالقاسمی اولین بار به عنوان بسیجی از طرف  سپاه لشگر ۲۵ کربلا گردان مهدی صاحب الزمان (عج) به جبهه اعزام شد و در بخش‌های مختلف پا به پای دیگر رزمندگان در دفاع از کشور جانانه ‌جنگید.

شهید ابوالقاسمی پس از پنج ماه و ۹ روز نقش آفرینی در دفاع از خاک وطن سرانجام در سوم تیر ۱۳۶۶  در منطقه ماوت عراق در عملیات کربلای ۱۰ در اثر اصابت ترکش به دوستان شهیدش پیوست.

پیکر مطهر این شهید بزرگوار، در گلزار شهدای زادگاهش واقع در روستای جیلان به خاک سپرده شد.

شهید ابوالقاسمی در بخشی از وصیت نامه خود گفته است: راه شهدا را ادامه دهید و نگذارید خون شهیدان پایمال شود و درست تربیت کردن فرزندان و جهت دهی به آنها در مسیر انقلاب راه ادامه خون شهداست.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :