جمعه 9 خرداد 1399 |

 شهیداشتری: در هر میدانی از میهن دفاع کنید

12:21:0    1398/06/20

شهیداشتری: در هر میدانی از میهن دفاع کنید

حیات: شهید علی اشتری یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه، اظهار داشته است: جنگ تحمیلی یوم الله دیگر است و بر هر ایرانی دفاع از خاک میهن اسلامی در برابر هر گونه تجاوز بیگانگان واجب است.

به گزارش پایگاه خبری حیات، شهید اشتری، یادگار ابوالقاسم و محبوبه، نهم دی ۱۳۴۷ در شهر ایوانکی از توابع شهرستان گرمسار  در خانواده‌ای  مومن متولد شد.
این شهید بزرگوار، چابک، تیزهوش و در دوران مدرسه از شاگردان ممتاز بود و همواره الگویی برای هم سن و سالانش در پایبندی به احکام اسلامی بود.

شهید اشتری کم سن و سال بود که شروع جنگ تجمیلی تاب ماندن در مدرسه را از او گرفت و در حالی که محصل بود، شوق درس خواندن را رها کرد و رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد.

این شهید والامقام، اولین بار به عنوان بسیجی از طرف سپاه گرمسار تیپ ۲۱گردان کربلا به یاری همرزمانش در میدان جنگ شتافت و در مسئولیت‌های مختلف مانند کمک آر پی چی زن در دفاع از خاک میهن اسلامی ایفای نقش کرد.

شهید اشتری پس از چندین ماه رشادت و دفاع جانانه  از خاک وطن در برابر تجاوز بیگانگان، سرانجام در بیست و یکم بهمن ۱۳۶۴ در عملیات غرورآفرین والفجر هشت در منطقه  اروند رود جزیره بوارین در اثر اصابت ترکش به سر، به مقام بلند شهادت نائل گشت.

پیکر مطهر این شهید بزرگوار، در گلزار شهدای زادگاهش در ایوانکی به خاک سپرده شد.

شهید اشتری در بخشی از وصیت‌نامه خود گفته است:  به نام آن کس که ما را زنده کرد و روزی داد و سپس ما را می میراند. هدف دیدار روی اوست، خونم به نام او در جریان است، نفسم به یاد او فرو می رود و دوباره باز می گردد. منزلگهم خانه اوست، قلبم به نام او در طپش است، قدمم به فرمان او پیش می رود و روحم به سوی او پرواز می کند. قلبم به یاد او آرام می گیرد، کسی را که احساس می کنم با ذره ذرة قلبم با تکه تکه بدنم، با تمام وجودم و اعضا و جوارحم احساسش می کنم، ولی زبانم قاصر از بیانش است.

منبع :ایرنا

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :