شنبه 23 آذر 1398 |

14:4:0    1397/07/29

وصیت‌نامه شهید صادق مهدی‌برزی/ ای مردم! امام خمینی و رزمندگان را فراموش نکنید

شهید «صادق مهدی‌برزی» در وصیت‌نامه خود آورده است: «تا می‌توانید سعی کنید خودسازی کنید، یاد مرگ و روز قیامت و محاسبه نفس خود را زیاد کنید. تا می‌توانید امام و رزمندگان را فراموش نکنید.»

به گزارش حیات، شهید «صادق مهدی‌برزی» در تاریخ هفتم آذر ۱۳۴۴ در تهران چشم به جهان گشود. وی در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۱ منطقه فکه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر این شهید حدود ۱۰ سال مفقودالاثر بود که سرانجام در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۷۱ تشییع و در بهشت زهرا (س) تهران در جوار برادر شهید و سایر همرزمان گلگون کفنش به خاک سپرده شده است.متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم رب الشهدا و الصدیقین

انالله و انا الیه راجعون

به نام آن خدایی که هستیم را او به من داد و او از من می‌گیرد و سرانجام به سوی او بازگشت می‌کنم.

إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ

پدر و مادر عزیز و گرامی‌تر از جانم سلام مرا بپذیرید، اکنون که من از میان شما رفته‌ام، ابداً نگران نباشید بلکه نگران گناهان من باشید و شما را به خدا قسم می‌دهم تا می‌توانید برای من استغفار کنید تا می‌توانید نماز و روزه در عوض من به جای آوردید و قرآن بخوانید، مخصوصاً همراه با معنی، من از خواندن قرآن همراه با صوت بسیار لذت می‌برم مخصوصاً سوره‌های مربوط به قیامت و (ناخوانا) باشد.

البته من وصیت‌نامه‌ای قبل از این در دفتر یاداشتم نوشته‌ام، ولی این تذکرات را هم می‌نویسم، تا می‌توانید سعی کنید خودسازی کنید، یاد مرگ و روز قیامت و محاسبه نفس خود را زیاد کنید.

تا می‌توانید امام و رزمندگان را فراموش نکنید. چون وقت ندارم از شما خداحافظی می‌کنم، برای من گریه نکنید و فکر این را بکنید که این هدیه‌ای الهی بوده که شما الحمدلله سالم به خود او تحویل داده‌اید، بر خدا توکل کنید و صبر را فراموش نکنید که خدا با صابران است، برای من حجله نگذارید، کمک به رزمندگان و جنگ زدگان را فراموش نکنید.

لاحول ولا قوة الابالله العلی العظیم

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :