سه شنبه 30 مهر 1398 |

هدف و آرمان خود را حفظ کنید

1397/05/20

هدف و آرمان خود را حفظ کنید

شهیدسعید عباسی در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد:« به شما توصیه می ­کنم که هدف و آرمان خود را حفظ و تداوم انقلاب قرار دهید وکه هرگونه سهل انگاری در این راه عقوبتی بس دردناک به دنبال خواهد داشت.»

"انا لله و انا الیه راجعون""همه از اوییم و به سوی او بر می گردیم"

مرگ حق است و انسان در دنیای فانی برای ابدباقی نمیماند. و همه ی ما روزی نا مشخص که چه بسا فردا یا فرداهای دیگر باشد از این گذرگاه غفلت به سرای جاوید رخت بر خواهیم بست و همانطور که ناخواسته آمده‌­ایم ناخواسته نیز خواهیم رفت و اگرهم نخواهیم خواهند برد. پس چه خوب است که زندگانی را به غفلت نگذرانیم و ازاین دنیا که مزرعه­ ی آخرت است توشه و زاد و راحله ی سفر اخروی را مهیا سازیم و خود را مستعد و آماده و آراسته به کمالات معنوی وانسانی سازیم تا به هنگام رفتن ورجوع الی الله مصداق آیه ی شریفه:"یا ایتهاالنفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه"هم ما خشنود باشیم وهم خداوند از ما. و در روز محشر نیز خجل و درمانده نباشیم.

پس سعی کنیم سعادت و کمال را در این دنیای دنی برای خود حاصل کنیم و همواره خداوند را عبادت کنیم و تنها بنده­ ی او باشیم و آزادی عقل و اندیشه­ ی خود را حفظ کنیم و خود را بنده­ ی نفس و بنده­ ی شیطان نسازیم.

و این سعادت جز با پیروی از انبیا عظام وائمه اطهار(علیهم السلام)و آموختن طریقه­ ی زندگی از آنان حاصل نخواهد شد. پس باید که با زندگانی انبیا و اهل­ بیت(علیهم­السلام)آشنایی حاصل کرد و زندگانی ایشان را سر لوحه ­ی زندگی خود قرار داده واز روی خلوص نیت به گفته ­ها و فرموده های ایشان جامه­ ی عمل پوشاند.

به شما توصیه می ­کنم که هدف و آرمان خود را حفظ و تداوم انقلاب قرار دهید و در این راه با قدم های محکم و استوار به پیش بتازید و در راه رسیدن به آزادی و رهایی مطلق از ظلم جهانخواران و استعمارگران وپیشبرد اهداف انقلاب اسلامی همت کنید و لحظه ­ای توقف و درنگ وسستی نکنید که هرگونه سهل انگاری در این راه همانا ضایع کردن خون کلیه شهدا خواهد بود و عقوبتی بس دردناک به دنبال خواهد داشت و بدانید که این تداوم جز با پیروی ازامام خمینی و ولایت فقیه میسر نخواهد شد، پس ا زایشان تبعیت وپیروی کنید که همانا بیان کننده ­ی راه انبیا وائمه اطهار(سلام­ الله ­علیهم) هستند و بدانید که به هر اندازه از این خط و راه منحرف شوید از اسلام جدا شده اید و به همان اندازه هم خواروزبون خواهید شدو به قعر ضلالت و رذالت خواهید افتاد.

و ازشما می­خواهم که کلیه احکام ووظایف اسلامی اعم از عبادی وسیاسی واجتماعی خود را جدی بگیریدوسستی نکنید و از کسالت تنبلی برحذر باشید.

و نسبت به مسائل اسلام وانقلاب هم بی تفاوت نباشید زیرا همانطور که موضع­‌گیری علیه انقلاب به منزله ­ی کفر است، بی­طرفی نسبت به مسائل انقلاب و اسلام هم خیانت به اسلام و نفاق است و کسانی که خود را نسبت به این مسائل بی ­طرف می دانند ضربه­ ی بزرگی به اسلام می زنند.

و شمارا به صبر در همه­ی زمینه ­ها توصیه میکنم واز شما می­خواهم که در مقابل مصیبت‌­ها و شدائد و سختی‌ها و ناراحتی‌ها و کمبودها طوق صبر برگردن کنید و از خداوند استعانت بجویید که خداوند صابرین را دوست می­‌دارد و همانا آنان را به مقام‌های نیکو خواهد رساند و بدانید که همه‌­ی این مصیبت‌ها و رنج ها جز آزمایش و امتحان الهی برای انسان نیست و با همین آزمایشات هم هست که انسان به مقام والای خود می‌رسد پس زینب­ وار با مشکلات بسازید و صبور و بردبار باشیدو به خداوند توکل کنید و در همه­ ی موارد تنها از او مدد بخواهید و از او استعانت بجویید که "علی الله التکلان""تنها باید بر خداوند تکیه کرد"

و از نشست‌­وبرخاست ودوستی ومجالست با هر فردی اجتناب کنید و برحذر باشید و شما را نیزبه نماز خصوصا جمعه و جماعت و به روزه وتقوای الهی وبه عزت نفس توصیه می کنم.

و در آخر از همه ی شما و همه ی دوستان و آشنایان حلالیت می طلبم وطلب مغفرت دارم.

و از خداوند می‌­خواهم که همه­‌ی ما را ببخشد و مورد لطف وعنایات بیکران خود قرار دهد و در روز قیامت با اولیا خود محشور گرداند.

با آرزوی روز افزون توفیقات الهی برای همه ­ی شما و طول عمر امام عزیز وپیروزی رزمندگان اسلام وظهور هرچه سریعتر امام زمان(ارواحنا له­الفدا)وبه اهتزاز درآمدن پرچم اسلام در سراسر عالم­ گیتی و نابودی کفرجهانی درسراسر زمین.

"والسلام علی من اتبع هدی"

"سال هزار و سیصد وشصت و پنج"

‌‌حدود شش ماه نماز قضا دارم که اگر می تواند امیر و یا حمید برایم بخوانند.

مقداری کتاب درسی است(گرچه کم و اندک است) بدهید به کسی و آشنایی که در جهتش استفاده کند.‍‍‍‍»

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :