سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 |

1397/05/03

وصیت‌نامه دانشجوی شهید غلامحسین میرزایی

دانشجوی شهید «غلامحسین میرزایی» در وصیت‌نامه خود آورده است: «هیچ­‌گاه دنیا را به عنوان اصلی نپذیرید که این از آنِ کوردلان است. [انسان] هرچقدر از عمرش بگذرد، اگر از بینش الهی دور باشد به دنیا حریص­‌تر [می‌شود] و به ماندن در دنیا نبایستی فکر کند، مگر برای ماندن در خدمت اسلام که خود نعمت بزرگی است.»

دانشجوی شهید «غلامحسین میرزایی» در تاریخ ششم دی ۱۳۴۳ در روستای گچگران از توابع بکش شهرستان ممسنی چشم به جهان گشود. وی دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته کشاورزی بود که در پی فرمان امام خمینی (ره) عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد. غلامحسین سرانجام در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۶۷ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن‌ وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«در دنیا هیچ‌­گاه نظر به افرادی که دنیا همه ­چیز آنهاست، نیندازید. برای عبرت گرفتن حسادت و حرص آن‌ها مشخص است و تا آن‌ها این­گونه با تنگ­ نظری خاصی به دنیا نگاه می­‌کنند و همنشینی و همراهی با آن‌ها کافی است تا همه وسعت دید‌ها را تنگ سازد.

در صورتی­‌ که خداوند در قرآن فرموده است: «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی کَبَدٍ» ((آیه ۴ سوره بلد))، همانا ما انسان را در سختی و مشقت خلق کردیم و کسانی که به دنبال راحتی می­‌گردند یک اشتباه محض دارند و آن این­که دنیا را جایگاه اصلی برای خود می‌دانند و فراموش کرده­‌اند که فقط برای آزمایش آمده­‌اند.

آیه ۲ سوره ملک می‌فرماید: (لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً)، مشکلات انسان میدان­‌های آزمایش هستند. بلافاصله نیز به نوبه خود قادرند برای انسان محک و ارزشیاب باشند و انسان را به خود بشناسانند.

پس هیچ­‌گاه دنیا را به عنوان اصلی نپذیرید که این از آنِ کوردلان است. [انسان] هرچقدر از عمرش بگذرد، اگر از بینش الهی دور باشد به دنیا حریص­‌تر [می‌شود] و به ماندن در دنیا نبایستی فکر کند، مگر برای ماندن در خدمت اسلام که خود نعمت بزرگی است.»

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :