چهارشنبه 5 آبان 1400 |

نحوه درخواست حق پرستاری همسران شهدا

15:46:0    1400/06/29 جهت اطلاع ایثارگران:

نحوه درخواست حق پرستاری همسران شهدا

فرزند شهید هستم، مادرم مریض هستند و با من زندگی می‌کنند، هر ماه برای مراجعه به دکتر باید تا مرکز استان برویم. آیا حق پرستاری به ما تعلق می‌گیرد؟ و اگر پاسخ مثبت هست چگونه باید اقدام کنم؟

❓پرسش: فرزند شهید هستم، مادرم مریض هستند و با من زندگی می‌کنند، هر ماه برای مراجعه به دکتر باید تا مرکز استان برویم. آیا حق پرستاری به ما تعلق می‌گیرد؟ و اگر پاسخ مثبت هست چگونه باید اقدام کنم؟

✅ پاسخ: درخواست حق پرستاری در میز خدمت استان ثبت و پس از ارائه مدارک درمانی مرتبط با بیماری و طی فرآیند در سامانه سجایا در کمیسیون پزشکی مطرح و نتیجه طی پیامک به متقاضی ابلاغ می‌گردد. به استناد ماده ٢۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران والدین، همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص و یا صعب‌العلاج یا محدودیت جسمی حرکتی هستند پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشمول این ماده و دریافت حق پرستاری می‌شوند.

مرجع:
قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران