چهارشنبه 5 آبان 1400 |

21:45:0    1398/09/26 معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران:

بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه ایثارگران مخالف است / ملاک عمل همچنان قانون برنامه ششم توسعه است

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انجام تغییرات در پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌های دانشگاه در خصوص سهمیه ایثارگران از سوی سازمان سنجش، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه‌های ایثارگران مخالف است و نظرات خود را درباره پیش نویس مذکور به صورت مکتوب به وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراجع ذی ربط اعلام خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران  با اشاره به ایجاد برخی محدودیت‌ها برای ایثارگران در پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌ها گفت: با توجه به اینکه  در این پیش نویس تغییراتی در خصوص سهمیه ایثارگران داده شده، انتظار می‌رفت سازمان سنجش پیش از تهیه این پیش نویس و رسانه‌ای کردن آن از دیدگاه‌های کارشناسی بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان متولی امر ایثارگران استفاده کند.
وی افزود: البته این طرح باید فرایند بررسی را در کمیسیون‌های دولت و مجلس شورای اسلامی طی کند و در این مراحل فرصت کافی برای بنیاد وجود دارد تا نظرات کارشناسی خود را برای جلوگیری از تضییع حقوق ایثارگران ابراز کند.
حجت الاسلام کاویانی راد اظهار کرد: در مجموع اعتقاد داریم رسانه‌ای کردن این پیش نویس به شکل کنونی به مصلحت نبود و از سازمان سنجش تقاضا داریم برای رفع ابهامات جامعه ایثارگری از طریق رسانه‌ها اقدام کند.
این مقام مسوول با تاکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه‌های ایثارگران مخالف است، تاکید کرد: بنیاد همواره با منطق و استدلال از ایثارگران به عنوان پشتوانه امنیت کشور حمایت کرده و در آینده نیز این حمایت ادامه دارد و نظرات خود را درباره پیش نویس مذکور به صورت مکتوب به وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراجع ذی ربط اعلام خواهد کرد.
وی در خصوص تهیه پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌ها از سوی سازمان سنجش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با هر طرح و لایحه‌ای که همزمان عدالت آموزشی را در جامعه به ارمغان بیاورد، موجب تسهیل در ورود بیشتر استعدادهای برتر به دانشگاه‌ها شود و حق فردی را تضییع نکند موافق است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در انتها تصریح کرد: با توجه به اینکه تغییر در سهمیه‌ها در قالب پیش نویس لایحه مطرح شده و تا زمان تصویب در مجلس زمانی طولانی را طی خواهد کرد، ملاک عمل همچنان بند «الف» ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه است. بر همین اساس به داوطلبان شاهد و ایثارگر توصیه می‌کنیم تا بدون توجه به این موارد همچنان با تلاش فراوان و تمرکز بر متون و کتاب‌های درسی بنیه علمی خود را تقویت کنند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران