جمعه 9 خرداد 1399 |

13:0:0    1397/05/29

مسیری همواربرای احراز و تعیین درصد رزمندگان فاقد صورت سانحه

در بند الف ماده۸۶ قانون برنامه ششم به ماده ۶۱ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت شماره ۲ اشاره شده است. در این ماده آمده است: افراد و رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس و حوادث زمان انقلاب اسلامی دچار آسیب جسمی، روحی و روانی شده اند ولی صورت سانحه و مدارک بالینی همزمان ندارند، با معرفی یگان های اعزام کننده و نهادهای متولی توسط کمیسیون احراز بنیاد شهید و امور ایثارگران و با نظر کمیسیون پزشکی، جانبازی آنها مورد تایید قرار می گیرد و متناسب با میزان جانبازی، تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند.

در سال های اخیر به دفعات مجلس برای تعیین وضعیت رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس دچار عوارض جسمی و روحی شده اند، قوانینی به تصویب رسانده ولی این قوانین در مسیر اجرا با مشکلات فراوانی مواجه شده و کار به سرانجام نهایی نرسیده است. اما مصوبه اخیر مجلس فراتر از مصوبات قبلی پیشرفت محسوس و مثبتی داشته است و نتیجه نهایی کار فقط برعهده کمیسیون پزشکی بنیاد گذاشته نشده بلکه با تفویض اختیار به کمیسیون های پزشکی نیروهای مسلح مسیر هموارتری برای احراز و تعیین درصد رزمندگان فاقد صورت سانحه و مدارک بالینی پیش بینی شده است.

از نکات مثبت این مصوبه تعیین حداقل درصد برای رزمندگانی است که کمیسیون های پزشکی نیروهای مسلح آنان را احراز می کنند و بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است  است ۵درصد آنان را بپذیرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :