چهارشنبه 15 مرداد 1399 |

07:0:0    1397/06/31

سهمیه استخدامی ایثارگران

حیات: دستگاه‌های دولتی مکلفند در تأمین نیروهای رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی سهمیه ایثارگران را ملحوظ دارند

به گزارش حیات، معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای پاسخگویی به سؤالات و مسائل حقوقی ایثارگران به پرسش‌های طرح شده از سوی کاربران پایگاه اطلاع رسانی ایثار پاسخ گفته است که این پاسخ‌ها جهت بهره‌برداری ایثارگران عزیز به تدریج منتشر می‌شود.


سؤال: بند ذ ماده ۸۷ قانون ششم توسعه اشعار می‌دارد: ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بدین شکل اصلاح می‌شود که دستگاه‌های دولتی مکلفند در تأمین نیروهای رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی سهمیه ایثارگران را ملحوظ دارند. در تبصره ذیل بند ذ ماده ۸۷ آمده است که افراد موضوع ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی ظرف ۳ ماه رسمی قطعی خواهند شد. در اصلاحیه ماده ۲۱ اشاره‌ای به نیروهای حق التدریس نشده و جمع کثیری از ایثارگران به‌صورت حق التدریس مشغول هستند که از نظر ثبات شغلی متزلزل هستند. لذا خواهشمند است از مجلس شورای اسلامی بخواهید طی یک استفساریه نیروهای حق التدریس را مشمول ماده ۲۱ کنند و بصورت رسمی استخدام گردند. با تشکر
پاسخ: چنانچه وضعیت استخدامی حق التدریس معلمان از مصادیق حالات استخدامی موضوع ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران قرار گیرد مشمول استفاده از سهمیه و الزامات و تسهیلات مقرر در این ماده خواهند بود و در غیر این صورت مستلزم تصریح در قانون می‌باشد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران