چهارشنبه 1 بهمن 1399 |

انتقال فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی به نسل جوان ضروری است

12:33:0    1399/03/21

انتقال فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی به نسل جوان ضروری است

مدیر کل بنیاد شهید خراسان شمالی تاکید کرد: در تاریخ ایران اسلامی دوران دفاع مقدس از دوران درخشان و با ارزش است و باید فرهنگ با ارزش ایثار و از خود گذشتگی به نسل جوان انتقال یابد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، سید عابس حسینی، در نشست حلقه صالحین اظهار داشت: در ۳۱ شهریورماه سال ۵۹، از سوی رژیم صدام جنگ بر ما تحمیل شد که این جنگ با تمامی جنگ‌های دیگر در دنیا متفاوت بود چراکه دولت‌های غرب و شرق همه با هم در یک‌ طرف و ایران در طرف دیگر بود.
وی ادامه داد: جنگ ایران و عراق تمام معادلات نظامی دنیا را برهم زد چراکه در روزهای ابتدایی حمله عراق به ایران، مردم با دستان خالی در برابر عراقی‌ها که با تمام توان نظامی خود آمده بودند، ایستادگی کردند و نگذاشتند در همان ساعات و روزهای اولیه خرمشهر به تصرف دشمن در بیاید.
حسینی در ادامه گفت: بعد از تصرف خرمشهر به دست عراقی‌ها آنان موانع زیادی مانند کانال مین برای آزاد نشدن خرمشهر ایجاد کردند و هیچ نظریه پردازی احتمال آزادسازی خرمشهر را نمی‌داد اما با رشادت و خود گذشتگی رزمندگان ایران اسلامی خرمشهر آزاد شد و حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمنان نیفتاد.
حسینی اشاره داشت: در زمان شیوع ویروس کرونا نیز با اجرای طرح مواسات و همدلی بار دیگر شاهد فرهنگ دوران دفاع مقدس بودیم چراکه همه پای‌کار آمدند و به دنبال کمک به همنوعان خود بودند. باید همه تلاشمان این باشد که این فرهنگ همچنان بدرخشد.
مدیر کل بنیاد خراسان شمالی تاکید کرد: در تاریخ ایران اسلامی دوران دفاع مقدس از دوران درخشان و با ارزش است و باید فرهنگ با ارزش ایثار و از خود گذشتگی به نسل جوان انتقال یابد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران