جمعه 28 شهریور 1399 |

تداوم مواسات در مناطق مرزی خراسان رضوی/ ۸۰۰۰ بسته معیشتی در تربت‌جام توزیع شد

13:4:0    1399/02/29

تداوم مواسات در مناطق مرزی خراسان رضوی/ ۸۰۰۰ بسته معیشتی در تربت‌جام توزیع شد

تمرین و رزمایش مواسات طبق فرموده مقام معظم رهبری در ماه رمضام همچنان ادامه دارد و در مناطق مرزی خراسان رضوی نیز گسترش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حیات، همزمان با گسترش ویروس منحوس کرونا در کشور، بسیجیان تربت جامی همانند گذشته  از ابتدا پای کار آمدند تا از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری و تا ریشه‌کن شدن این ویروس نیز پای کار خواهند بود.

حمید اکبری؛ جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان تربت جام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در این زمینه اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح شهرستان مطابق دستورات سلسله مراتب  فرماندهی بر خود وظیفه دانستیم که همیار و همکار تمامی دستگاه‌های سطح شهرستان و دست‌گیر مردم باشیم تا بتوانیم مشکلاتی که این ویروس برای مردم به وجود آورده را به حداقل رسانده و رفع کنیم.

وی افزود :از ابتدای شیوع این ویروس  توانستیم اتفاقات خوبی را در سطح شهرستان رقم بزنیم  که در این بین توانستیم کارنامه خوبی از عملکرد بسیجیان که قاطبه بسیجیان همان مردم هستند از خود به جای بگذاریم، که با یک مساوات و یک کمک مومنانه و با یک نگاه خیرخواهانه به میدان آمدند و تصاویری را در ذهن‌ها از خود به جا گذاشتند که تا سال‌ها به عنوان خاطره و یادگاری در ذهن‌ها ثبت خواهد شد.

وی تصریح کرد: از جمله اقداماتی که به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس در سطح شهرستان و روستاهای اطراف شکل گرفت در اوایل کار توانستیم با به کارگیری 20 هزار نفر از بسیجیان و با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط اعم از دانشکده علوم پزشکی،ارتش و نیروی انتظامی،  پست‌های ایست و بازرسی در ورودی شهرستان و روستاها ایجاد کنیم که بسیجیان تمامی افرادی که قصد ورود به شهر یا روستاها را داشتند با دستگاه‌های تب‌سنج مورد معاینه قرار می‌دادند و در صورت نداشتن مشکل خاصی، افراد می‌توانستند به حرکت خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: ضد عفونی هر روزه معابر شهری و روستایی به همت بسیجیان از ابتدا شیوع این ویروس منحوس انجام شده و تا ریشه کن شدن این ویروس ادامه دار خواهد بود.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان تربت جام گفت: با شناسایی برخی از افرادی که این ویروس به کسب و کار آنها صدمه وارد کرده بود و در بحث پرداخت اجاره بها مسکن و یا محل کسب خود دچار مشکل شده بودند، با کمک خیرین بخشی از این اجاره بها پرداخت شد.

اکبری اظهار کرد: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه و مواسات ما با همکاری خیرین توانستیم طی دو مرحله تعداد 8هزار بسته معیشتی تهیه و بین افراد نیازمند در شهر و روستا توزیع کنیم، و از اول ماه مبارک رمضان هر شب تعداد 2هزار بسته غذایی برای وعده افطار و سحر بین افراد نیازمند در سطح شهر و روستا تهیه و توزیع شده و این امر ادامه‌دار خواهد بود. 

وی افزود: در پایان ماه مبارک رمضان نیز یک مرحله تهیه و توزیع بسته معیشتی به کمک خیرین به تعداد قابل توجهی،میان افراد نیازمند شهر و روستا خواهیم داشت تا بتوانیم در رفع مشکلات به وجود آمده کمک کنیم.

تسنیم 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران