جمعه 28 شهریور 1399 |

ضرورت توجه به ایثار اجتماعی در مقابله با کرونا

11:31:0    1399/01/31

ضرورت توجه به ایثار اجتماعی در مقابله با کرونا

مدیر کل بنیاد قزوین بیان کرد: مردم ما با تجربه ایثارگری که از هشت سال دفاع مقدس و پس از آن دارند، در مبارزه و کنترل ویروس کرونا بسیار خوب عمل کرده‌اند، که این مهم نشان از ضرورت توجه به مقوله‌ ایثار به ویژه ایثار اجتماعی در حل مشکلات مختلف از جمله مقابله با این ویروس دارد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، غلامرضا حقایق‌پور، در نشست شورای معاونین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در پیام نیمه شعبان مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی به اقشار آسیب دیده در جریان کرونا، گفت: ویروس کرونا بر زندگی مردم تاثیر گذاشته است، به طوری که امورات روزمره برخی از مردم عزیز کشور به سختی می‌گذرد و به همین جهت نیازمند ایثار، همدلی، اتحاد و انفاق برای گذر از این برهه هستیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌اند، افزود: مردم ما با تجربه ایثارگری که از هشت سال دفاع مقدس و پس از آن دارند، در همدلی با یکدیگر در مقابله با ویروس کرونا بسیار خوب عمل کرده‌اند، که این مهم نشان از ضرورت توجه به مقوله‌ فداکاری و به ویژه ایثار اجتماعی در حل مشکلات مختلف دارد.
حقایق‌پور، با اشاره به اینکه ویروس کرونا دارا و ندار نمی‌شناسد، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید پای کار بیایند و از تمامی امکانات و ظرفیت‌های خود برای پیشگیری از شیوع این ویروس استفاده کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بر عمل به دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد و افزود: باید با رعایت توصیه‌های مسئولان بهداشتی در مباحث فردی، اجتماعی، خانوادگی و سازمانی، کمک کنیم تا شر این ویروس منحوس به زودی از سر کشور ما کم شود.
وی با قدردانی از زحمات کارکنان بنیاد در توزیع بسته‌های بهداشتی بین خانواده‌های شهدا و ایثارگران، گفت: تهیه و توزیع این اقلام همچنان باید ادامه داشته باشد و برای ایثارگران ساکن در روستا و مناطق دور افتاده نیز ارسال شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران