سه شنبه 8 مهر 1399 |

رسیدگی به اشتغال ایثارگران به صورت ویژه در دستور کار بنیاد شهید ایلام قرار دارد

13:19:0    1399/01/30

رسیدگی به اشتغال ایثارگران به صورت ویژه در دستور کار بنیاد شهید ایلام قرار دارد

مدیرکل بنیاد ایلام با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید، تاکید کرد: همچون سال گذشته امسال نیز اشتغال و کارآفرینی به صورت ویژه در دستور کار بنیاد قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، اسدالله تولیده، روز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه، در گفتگو با ایثار با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹، از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «جهش تولید»، تاکید کرد: همچون سال گذشته امسال نیز رسیدگی به اشتغال و کارآفرینی جامعه ایثارگری به صورت ویژه در دستور کار بنیاد قرار دارد، چرا که رهبر معظم انقلاب نیز جهت رفع بسیاری از مشکلات کشور به مقوله اشتغال توجه ویژه ای دارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام افزود: با توجه به شرایط کشور جامعه معزز شاهد و ایثارگر نیز با این مشکل روبرو بوده اند ولی تلاش بنیاد همواره در راستای کاهش نرخ بیکاری در میان این قشر عزیز است.
اسدالله تولیده، با بیان آمار فعالیت های بنیاد ایلام در سال ۹۸، در حوزه اشتغال، گفت: در سال گذشته قریب به ۹۸۰ فرصت شغلی برای ایثارگران استان ایجاد شد که ۱۲۳ مورد آن مربوط به جذب از طریق فراخوان آزمون دستگاه‌های اجرایی بوده و بقیه نیز در دستگاه‌های غیردولتی و بخش خوداشتغالی مشغول به کار شدند.
وی ادامه داد: در سال گذشته بر اساس ماده ۷۹ قانون اصناف، جواز کسب ۱۳۷ نفر از ایثارگران پس از اخذ معرفینامه از بنیاد ایلام صادر شده است.
تولیده از پرداخت ۴۴ مورد حق بیمه خویش فرما به ایثارگران کارآفرین در سال ۹۸ خبر داد و گفت: تعداد ۸ نفر از کارفرمایان نیز از پرداخت حق الزحمه به رابطین و حق همیاری به همیاران اشتغال بهره مند شده اند.
مدیرکل بنیاد ایلام با بیان اینکه طرح های خوداشتغالی و کارآفرینی ایثارگران به‌وسیله پرداخت وام و تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق منابع داخلی بانک عامل طرف قرارداد، پرداخت یارانه سود و کارمزد به طرح‌های اشتغال‌زا، فعالیت در حوزه کسب‌وکار خرد و مشاغل خانگی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: بنیاد ایلام در سال گذشته تعداد ۶۶۸ فقره تسهیلات خود اشتغالی جهت راه اندازی و توسعه کسب و کار در اختیار متقاضیان واجدالشرایط قرار داده است که از این تعداد ۴۲۵ فقره تسهیلات اشتغالزایی از طریق سامانه کارا و ۲۴۳ مورد نیز از طریق منابع داخلی پرداخت شده است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران