شنبه 10 آبان 1399 |

​تلاش مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار اجتماعی است

11:2:0    1399/01/27

​تلاش مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار اجتماعی است

مدیرکل بنیاد زنجان تصریح کرد: اگر جنگ تحمیلی هم اتفاق نمی‌افتاد ما به ترویج فرهنگ ایثار احتیاج داشتیم؛ چراکه با این روحیه مدیریت جامعه بهتر پیش می‌رود و امروز فعالیت مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار اجتماعی هستند.

به گزارش پایگاه خبری حیات، علی کاظمی، ضمن قدردانی از تلاش‌ مدافعان سلامت و آرزوی شفای بیماران اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای بزرگداشت روز شهدا در طول ۳ سال گذشته شعارهایی همچون ایثار ادامه دارد را محور فعالیت‌های خود قرار داده است.
وی تصریح کرد: اگر جنگ تحمیلی هم اتفاق نمی‌افتاد ما به ترویج فرهنگ ایثار احتیاج داشتیم؛ چراکه با این روحیه مدیریت جامعه بهتر پیش می‌رود و امروز فعالیت مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار اجتماعی است.
مدیرکل بنیاد زنجان با اشاره به اینکه در طول انقلاب شهدای بسیاری در عرصه سلامت جان خود را فدا کردند، ابراز کرد: یادواره‌های مختلفی برای شهدای پرستار، بهورز و پزشک برگزار شده است و تاکنون اطلاعات ۱۲۶ نفر از ایثارگران سلامت را جمع‌آوری کردیم و تلاش داریم که کتابچه‌هایی در این خصوص به چاپ برسانیم؛ چراکه معمولاً این افراد ناگفته‌هایی از لحظات آخر زندگی شهدا و رزمندگان را دیده و شنیده‌اند.
وی ادامه داد: در استان زنجان نام ۳ هزار شهید، ۷ هزار و ۵۰۰ جانباز و ۵۸۶ آزاده به ثبت رسیده و در مجموع ۱۰ هزار خانوار معادل جمعیت ۵۰ هزار نفری در ارتباط مستقیم با بنیاد هستند و از خدمات این نهاد در حوزه‌های مربوطه بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا، نهضت دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران به شکل حضوری تا اطلاع ثانوی لغو شده است، بیان کرد: با تقسیم‌بندی انجام شده بیش از ۱۷۰۰ تماس با جانبازان بالای ۷۰ درصد، شیمیایی و عارضه‌دار برقرار شده و ضمن پیگیری شرایط روحی و جسمی و ارائه توصیه‌های بهداشتی، در مرحله نخست بیش از ۱۰۰۰ بسته بهداشتی بین این افراد توزیع شده و حتی خانواده‌های پرخطر دو یا سه مرحله این بسته‌ها را دریافت کردند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران