شنبه 18 مرداد 1399 |

نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است

11:54:0    1398/12/21

نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است

مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اهمیت روز شهید، و پاسداشت آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی که حاصل خون شهدا است اظهار داشت: همه ما موظفیم در راستای نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به جامعه به‌ ویژه جوانان آینده‌ساز این کشور تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حیات، در آستانه فرارسیدن ۲۲ اسفند، «روز بزرگداشت شهدا» حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عسگری، مدیرکل بنیاد کرمانشاه در گفتگو با سایت استانی ایثار با گرامی داشت این روز بزرگ، از شهدا به‌ عنوان اعتبار، عظمت و اقتدار ایران اسلامی در جامعه جهانی یاد کرد.
حجت‌الاسلام عسگری گفت: اگر امروز ملت رشید ایران در همه عرصه‌های بین‌المللی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار بوده و دارای نقشی محوری است به‌یقین حاصل مجاهدت‌ها و رشادت‌های مردان بزرگی است که تاریخ سراسر افتخار این کشور را با خون مطهر خود به زیبایی نگاشته و تفسیر کردند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اهمیت «روز بزرگداشت شهدا» و پاسداشت آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی که حاصل خون شهداست اظهار داشت: همه ما موظفیم در راستای نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدای به جامعه به‌ویژه جوانان آینده‌ساز این کشور تلاش کرده و از امانت شهدا و ارزش‌های به یادگار مانده از این عزیزان تلاش کنیم.
وی با تأکید بر این نکته که نهاد مقدس بنیاد به‌عنوان نماینده نظام در خدمت‌گزاری به جامعه ایثارگری در همه جهات پیش‌قدم بوده است، تعامل و همکاری بیشتر دستگاه‌های اداری سطح استان در این زمینه را خواستار شد.
وی همچنین با قدردانی از توجه مسئولین استان به جامعه ایثارگری به‌ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه حضرت آیت اله علما و همچنین نماینده عالی دولت در استان، استاندار کرمانشاه، فضای استان را فضای همدلی و قدردانی از فداکاری شهدا و جامعه ایثارگری عنوان کرد.
حجت‌الاسلام عسگری، در ادامه با اشاره به شرایط ویژه‌ای که در آن قرار داریم به بخشی از خدمات بنیاد اشاره کرد و افزود: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور همکاران ما در این دستگاه ارزشی هم‌وغم خود را بر ارائه خدمات در راستای پیشگیری و ارائه مواد بهداشتی و درمانی ویژه ایثارگران، جانبازان و خاصه جانبازان ۷۰ درصد و آسیب‌پذیر قرار داده و با هماهنگی با مسئولان علوم پزشکی اقلام مختلفی را در اختیار این عزیزان قراردادند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه تهیه ماسک به میزان ۳۶۰۰ عدد، دستکش به تعداد ۱۷۰۰عدد و تعداد ۷۰۰ بسته بهداشتی و مواد ضدعفونی را ازجمله این اقدامات عنوان کرد.
وی ارسال پیامک‌های بهداشتی، نصب استند و بنر، ارائه خدمت از طریق سامانه ۱۶۱۶ در راستای دولت الکترونیک و عدم حضور جامعه هدف در محیط های اداری بنیاد، سرکشی از جانبازان در معرض خطر و ضدعفونی محیط های اداری را از دیگر اقدامات این بنیاد برشمرد.
حجت‌الاسلام عسگری، همچنین با اشاره به فرارسیدن ۲۲ اسفند «روز بزرگداشت شهدا» انجام قریب به ۲ هزار ملاقات عمومی و ارتباط تلفنی با جامعه ایثارگری و عرض تبریک و دلجویی از این عزیزان، پخش کلیپ و تیزر از صداوسیما، انتشار وصایا و تصاویر شهدا در فضای مجازی، تعویض بنرهای فرسوده، تبلیغات محیطی در سطح ادارات بنیاد، غرس نهال و مصاحبه با خبرگزاری‌ها به این مناسبت را از اقدامات بنیاد کرمانشاه بیان کرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران