جمعه 9 اسفند 1398 |

نشست پدافند غیرعامل بنیاد قزوین برگزار شد

16:10:0    1398/09/16

نشست پدافند غیرعامل بنیاد قزوین برگزار شد

نشست پدافند غیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با حضور مدیرکل و رییس اداره حراست بنیاد استان و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، در این نشست، غلامرضا حقایق‌پور با بیان اینکه تاریخ زندگانی بشر همواره با عنصر جنگ همراه بوده است، گفت: به همین منظور جوامع مختلف عامل دفاع را در سطوح مختلف مورد استفاده قرار داده و همواره به دنبال یافتن شیوه‏‌هایی برای کاهش اثرات عوامل تهدیدکننده‏‌ ایمنی و امنیت خود بوده و هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با تأکید بر ضرورت توجه به پدافند غیرعامل، افزود: این پدافند در همه استان‌ها مورد توجه قرار گرفته و فعالیت‌ها براساس آن انجام می‌شود تا سرمایه‌های ملی و منافع حیاتی با راهبرد دفاعی در برابر تهدیدات احتمالی مصون بماند.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل یکی از بهترین و مطلوبترین راهکارها برای خنثی‌سازی حملات دشمنان است، گفت: تجربه هشت ساله دفاع مقدس نشان داده که دشمن برای شکست ما، مراکز حیاتی و حساس را مورد هدف قرار می‌دهد که باید با استفاده از ابزارها و امکانات، توان دفاعی را برای این مراکز افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه اصلی‌ترین هدف پدافند غیرعامل، کاهش آسیب‌پذیری و ایمن‌سازی زیرساخت‌های کشور است، افزود: اگر اهمیت این مسئله توسط مدیران درک نشود و پدافند غیرعامل به‌طور مطلوب توسعه پیدا نکند، کشور در معرض تهدیدهای غیرقابل جبران قرار خواهد گرفت.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :