پنجشنبه 15 خرداد 1399 |

سردرگمی دشمنان نداشتن درک صحیح از جایگاه شهادت است

12:26:0    1398/08/14 نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

سردرگمی دشمنان نداشتن درک صحیح از جایگاه شهادت است

حیات: نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: سردرگمی دشمنان ناشی از نداشتن درک صحیح از جایگاه شهید و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری حیات ،به نقل از ایرنا؛حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده دوشنبه شب در ششمین یادواره شهدای روحانی بندرعباس در سالن آمفی تئاتر مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس اظهارداشت: شهدا تجلیل از همه از ارزش‌هاست و تجلی همه ارزش‌های الهی نیز در وجود شهید است.
وی ادامه داد: شهدا مظهر قدرت جامعه هستند و سربلندی امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهداست و بطور حتم زنده نگهداشتن یاد و خاطره و مکتب شهیدان در جامعه یک وظیفه است و جامعه‌ای که فرهنگ شهید و شهادت نداشته باشد، خار و ذلیل خواهد بود.
امام جمعه بندرعباس ابرازداشت: قدر یقین بدانید که امروز جریان اصیل مقاومت در منطقه به حاشیه رانده نمی‌شود، زیرا فرهنگ شهادت در منطقه جا گرفته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده بیان داشت: استان هرمزگان در مقایسه جمعیتی زمان خود بیش‌ترین شهدای روحانی را تقدیم انقلاب کرده است تاجایی که کل حوزه علمیه بندرعباس در زمان جنگ تحمیلی تعطیل می‌شود و طلاب در جبهه کلاس‌های درس خود را برگزار کردند.
وی یادآور شد: پرچم‌داری روحانیت و حضور پرشور طلاب علوم دینی در همه مقاطع جنگ تحمیلی، نشان آن است که در اسلام علم با عمل پیوندی ناگسستنی دارد.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان هم‌چنین به وجود نعمت ولایت برای نسل امروز اشاره کرد و ابرازداشت: نسل امروز نعمت ولایت فقیه را به خود دیده است و  مهم ترین شکرگزاری از نعمت انقلاب اسلامی حرکت در خط ولایت فقیه است و همه باید قدردان این نعمت باشیم.
دبیر ششمین یادواره شهدای روحانی بندرعباس نیز گفت: به رغم تفکر برخی بر اینکه طلاب نقش موثری در دفاع مقدس نداشته‌اند اما طلاب با توجه به جمعیت آن‌ها، تعدادشان در هشت سال دفاع مقدس نسبت به دیگر اقشار جامعه بیشتر بوده است.
به گفته حجت‌الاسلام موسی خالصی، ۳ هزار و ۵۰۱ طلبه کشور در دفاع مقدس شهید شدند که ۱۸نفر از آن‌ها از طلبه‌های بندرعباس هستند و البته این آمار غیر از طلبه‌هایی است که در دوره‌های دیگر و بر اثر شرارت‌های تروریستی و یا اشرار شهید شده‌اند.
مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بندرعباس ادامه داد: طلاب در ۱۵۵ عملیات دوران دفاع مقدس حضور موثر و دقیق داشته‌اند و بعد از آن نیز با حضور در دفاع از حرم و نثار ۴۳ شهید در راه دفاع از حرم اثرگذاری خود را در عرصه‌های حساس ثابت کردند.
وی  اضافه کرد: طلاب بعد از دفاع مقدس و ایجاد آرامش در کشور در جهاد علمی و در راستای تقویت مباحث علمی و دفاع از دین وارد شدند.
دبیر ششمین یادواره شهدای روحانی بندرعباس با اشاره به  حجم تبلیغات منفی شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های ساختگی در فضای مجازی، توصیه کرد: طلاب ضمن حضور در یادواره‌های شهدا نسبت به گسترش و تبیین آن برای نسل جوان خود را ملزم بدانند.
استان هرمزگان در مجموع دارای یکهزار و ۲۵۰ شهید تقدیم کشور کرده است که از این تعداد ۱۸ شهید روحانی دفاع مقدس متعلق به شهرستان بندرعباس هستند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :