سه شنبه 14 مرداد 1399 |

گفت و گو با حجت الاسلام عسگری ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه

14:50:0    1399/04/17 گفت و گو با حجت الاسلام هادی عسگری:

قدردانی جامعه ایثارگری از گام جهادی رییس بنیاد شهید

مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح دوشنبه 16 تیر به استان کرمانشاه سفر کرد. حضور در مزار شهدای شهر کرمانشاه، امضاء تفاهم‌نامه ساخت و تامین زمین پنج هزار واحد مسکونی برای ایثارگران و خانواده شهدا و دیدار با امام جمعه این شهر و حضور در منزل شهیدان حشمت الله و حمدالله جلیلیان از جمله برنامه‌های وی بود. به همین مناسبت پایگاه خبری حیات گفت و گویی با حجت الاسلام هادی عسگری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه برای تشریح دستاوردهای این سفر داشت، که در زیر می خوانید:

از دستاورهای سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان کرمانشاه توضیحاتی بفرمایید:

سفر آقای مهندس اوحدی به استان کرمانشاه نشان از اهتمام ایشان به حل مسائل و معضلات جامعه ایثارگری است ،بخصوص اینکه سفر ایشان برای حل مسئله مسکن جانبازان بود، مسئله ای که این روز ها به یکی به بزرگ ترین دغدغه های مردم کشور و همچنین جامعه ایثارگری تبدیل شده است. این سفر امیدواری در دل جامعه ایثارگری ایجاد کرد که ریاست بنیاد به دنبال حل مشکلات اساسی خانواده های ایثارگر است و به عقیده من این نشان از هدف گذاری بسیار درست ایشان در اولین گام های خود پس از حضور در جایگاه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران دارد. تامین 5000 واحد مسکونی یک اقدام بزرگ و تحسین برانگیز است که باعث حل شدن یکی از مهمترین مشکلات جانبازان معزز استان کرمانشاه خواهد شد. در مورد مشکلات دیگر نیز ایشان با دستور رسیدگی به بخش های مختلف دادند.

 با حضور ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان کرمانشاه، شاهد همدلی، همکاری و همراهی خدمتگزاران و خادمین جامعه ایثارگری بودیم، فضایی که در میان تمام مسئولین امروز به چشم می خورد و همین امر سبب پیشرفت ها و دستاورد های بزرگی برای جامعه ایثارگری این استان شده است. این هماهنگی و همدلی موجب شده که ما بتوانیم در طول سالیان خدمت گذرای از تمام ظرفیت های موجود استفاده کرده و در تنگناها از تمامی ظرفیت ها بهره برداری کنیم.  در رابطه با جرئیات تفاهم نامه تامین مسکن برای 5000 ایثارگر استان کرمانشاه توضیح دهید:

در ابتدا باید بگویم که در جامعه ایثارگری استان کرمانشاه چیزی حدود 5300 ایثارگر فاقد مسکن و وام مسکن وجود دارد که همواره از اولویت های عاجل و درجه یک بنیاد بوده اند، و دغدغه اسکان دهی به این جمعیت زیاد همواره از دغدغه ها اساسی ما در بنیاد استان بوده است. خوب، بحمدالله جناب مهندس اوحدی به این گام جهادی امید تازه ای را در دل جامعه ایثارگری ایجاد کردند. طبق این تفاهم نامه توافق شد که استانداری کرمانشاه، از محل زمین های که در دست دارد ، برای 5000 نفر از جانبازان فاقد مسکن، خانه بسازد. و پس از امضاء تفاهم نامه، کمیته جرایی تفاهم نامه به ریاست جناب مهندس «بازَن» تشکیل شد و مقرر گردید که به تفکیک شهرستان این 5000 جانباز معزز مشخص شده و برایشان مسکن ساخته شود. البته معظلاتی نیز بر سر راه ما قرار داشت که جناب اقای اوحدی با درایت آن را حل نمودند و این معضل نیز مرتفع شد.

 


مهمترین اقدامات و خدمات بنیاد استان کرمانشاه  به جامعه ایثارگری را تشریخ کنید:

برای نمونه می توانم به مشارکت های بنیاد استان در مسائل و مصائبی از قبیل سیل، زلزله،و مسائل اجتماعی اشاره کنم که بنیاد استان با حداکثر ظرفیت و توان عملی  خود در هر شرایطی وارد کارزار شده و خدمات رسانی کرده است. 


در زمینه مشارکت ها به چند مورد اشاره می کنم:
1. خرید 54 درصد از ویلچر های برقی ایستا از محل مشارکت دفتر مقام معظم رهبری
2. اهدای 2 دستگاه آمبولانس از سوی دفتر مقام معظم رهبری همزمان با حضور جناب آقای اوحدی در مرکز استان 
3. صد بسته (پک)لوازم خانگی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در سال 1398
4. اعزام هوایی 70 درصد از جانبازان معزز استان به همراه خانواده ایشان به مشهد مقدس که این امر تا زمان شیوع ویروس کرونا ادامه داشت و در حال حاظر به دلیل بیماری متوقف شده است.
5. خرید 54 دستگاه ویلچر معمولی برای جانبازان 70 درصد از محل مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام
6. خرید لوازم و تجهیزات پزشکی برای جانبازان قطع نخاع از محل اعتبارات استانی 
7. بازسازی ساختمان های اداری بنیاد در مناطق زلزله زده که تامین اعتبار آن از محل ماده 12 مدیریت بحران صورت گرفت.
8. ساماندهی گلزار شهدا که این نیز از محل مدیریت بحران  و منابع استانی تامین اعتبار شد
9. تغییر و تجهیز ساختمان های اداری از محل اعتبارات استانی.


لازم به ذکر است: جامعه ایثارگری استان کرمانشاه با تقدیم 9800 شهید و 120هزار جانباز تحت پوشش  چیزی حدود 6 درصد از جمعیت آماری استان را در بر می گیرد. وجود 12681 فرزند شهید، ،3258 همسر شهید،4231 نفر والدین معظم شهدا،1600 شهید اعزامی که محل شهادت آنها در استان کرمانشاه بوده است،21600 جانباز معزز و 1800 آزاده حکایت از بزرگی و وسعت جامعه ایثارگری در این استان دارد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران