چهارشنبه 5 آبان 1400 |

فرزند جانبازی که حین کمک رسانی به روستاییان دچار حادثه شد و به کما رفت

10:26:0    1399/03/10

فرزند جانبازی که حین کمک رسانی به روستاییان دچار حادثه شد و به کما رفت

شکوفه سادات حسینی، فرزند جانباز 15 درصد جنگ، ناخدا سید جلال الدین حسینی که از زمان طغیان سیل در منطقه سیستان و بلوچستان، در دی ماه سال گذشته به منظور یاری رسانی به مردم سیل زده این منطقه، وارد روستای کشیک، شده بود. بعداظهر 4خرداد که مصادف با عید سعید فطر بود، در هنگام رساندن بسته های مردمی به دست سیل زدگان و محرومین روستای کشیک متاسفانه دچار صاعقه زدگی شده و تا به امروز در وضعیت کمُا قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری حیات، بانو شکوفه سادات حسینی که گذشته بسیار درخشانی در فعالیت های خیر خواهانه و عام المنفعه دارد در 21 دی ماه سال گذشته وارد رستای کشیک، از توابع ایرانشهر شد. به گفته دائمی، رییس بنیاد نیکشهر، این بانوی ایثارگر صدها کیلومتر را از تهران برای کمک رسانی به مردم سیل زده و بی بضاعت روستای کشیک آمده و تصمیم داشت تا زمان ایجاد تغییراتی اساسی در روستا آنجا بماند و به روستاییان کمک کند. 
وی که در غالب یک گروه مردم نهاد (NGO) بنام «گروه خیرین» وارد روستا شده بود در کنار دوستان و همراهان خود؛ از جمله آقای «محمد سجاد قره گزلو» که او نیز فرزند جانباز است، چیزی حدود 5 ماه را در این روستای سیل زده ماندند تا بتوانند هرچه در توان دارند را صرف یاری به این مردم کنند. اما متاسفانه با رخ دادن این سانحه تلخ همه اعضای روستا که به این گروه خَیِر و بخصوص شخصیت خون گرم و پُر مهر خانم حسینی دل بسته بودند در شُک بزرگی فرو رفته و اندوهگین هستند.
دائمی می گوید که از پنج ماه پیش که در روستای کشیک سیل آمد، خانم حسینی با انتقال حجم زیادی از کمک های مردمی از جمله: ارزاق، پوشاک، محلفه و پتو و مواد ضدعفونی کننده و شوینده کمک شایانی در سخت ترین شرایط به مردم این منطقه کرد و قصد داشت که بعد از اتمام کارش برای مناطق دیگر نیز کمک های مردمی جمع کند و بیاورد. 
اما اتفاقی که در روز عید فطر برای این بانوی بزرگوار که دریا دلی را از پدر جانباز خود به ارث برده است، افتاد همه را در اندوه فرو برد. اتفاقی که در هنگام تصویربرداری از تحویل سبد ارزاق به اعضای روستا افتاده و برخورد صاعقه ای شدید به دست و بدن خانم حسینی ایشان را در کُما فرو برد. 
رییس بنیاد شهید شهرستان نیک شهر، در ادامه به وضعیت فعلی خانم شکوفه سادات حسینی اشاره کرد و گفت: بعد از این اتفاق خانم حسینی حدود 2 روز در روستا مورد مراقب و مداوا بود و بعد از آنکه دیدیم سطح هشیاری ایشان بسیار پایین است، وی را به سرعت به شهر «نیکشهر» منتقل کردیم که در حال حاضر آنجا بستری هستند.
در تماس با «محمد سجاد قره گزلو»، همکار و همراه ایشان در گروه خیرین که وی نیز متعلق به خانواده بزرگ ایثارگران است و فرزند جانباز 70 درصد می باشد، حال عمومی خانم حسینی را جویا شدیم. وی گفت: «در حال حاضر نسبت به روزهای قبل از سطح هوشیاری بالاتری برخوردار است و بیهوشی شان به دلیل تزریق مقدار زیاد داروی بیهوشی است که برای تورم مغزی به ایشان تزریق شده». 
وی در ادامه از همه مردم و بخصوص خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان درخواست کرد که برای سلامتی خانم حسینی دعا کنند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران