یکشنبه 22 تیر 1399 |

15:48:0    1398/09/03 یاد خوبان؛ امروز سوم آبان سالگرد شهید بسیجی امیر گنجی

شهیدی که بین همه محبوب بود

سومین روز آذرماه سالگرد شهادت شهید بسیجی امیر گنجی است، وی که متولد 16 دی ماه سال 43 در خیابان آذری تهران است ، یکسال بعد از شروع جنگ تحمیلی در حالی که دانش آموز سوم راهنمایی بود به بسیج پیوسته و راهی جبهه های نبرد علیه کفرشد، امیرکه در گروه چمران فعالیت می کرد، روز سوم آذر ماه 60 ودر 16 سالگی، در منطقه عملیاتی دارخوئین اهواز شهید شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات،مرحوم محمد علی گنجی،پدرشهید که بازنشسته ی دانشگاه تهران بوده و بعد از شهادت فرزندش حقوق و مزایایی که به شهید تعلق می‌گرفت را به مسجد محل  اهدا کرد، این در حالی است که پدر این شهید بزرگوار حدودا 10 سال و مادرش 6 سال است که به رحمت خدا رفته اند.
با علی رضا مسلم فرزند خواهر شهیدگنجی در مورد ویژگی ها و خصوصیات دایی شهیدش هم صحبت شدیم، وی  که 43 ساله و دارای  شغل آزاد است در گفت وگو با خبرنگار حیات گفت: این شهید در بین آشنایان و فامیل به اخلاق خوب معروف بود و همه ی اهل محل از او راضی بودند و بین همه محبوب بود، بیشتر اوقاتش در مسجد می گذشت و ما بقی هم در خدمت اهل محل بود و هرکاری که از دستش بر می آمد برای دیگران انجام می داد و بسیار مردمدار بود به طوریکه بعد از سی سال هنوز اسم و یاد این شهید در خاطره ها است و خاطراتش در خانواده و فامیل تکرار می شود.
وی می گوید، من دفتر خاطراتی از زبان دوستان و اهالی محل و پدر ومادر شهید تهیه کردم که نزدیک به 200 صفحه می شود. بعد از شهادتش به محل شهادتش رفتم و مشتی از خاک محل شهادتش را با خودم آوردم و هنوز یادگاری هایی از آن زمان دارم. 6 ساله بودم در اخرین دیدار در راه اهن  به من قول داد که برگردد و برایم لباسی مثل خودش بخرد که بر نگشت.
وی در پایان گفت وگو گفت: ایثارگران واقعی شهدا بودند و ما اگر کاری می کنیم لحظه ای نمی توانیم بگوییم که ایثار کردیم. جوانان پاک و صادقی داشتیم که هرگز  تکرار نخواهند شد. ضمن اینکه در شرایط امروز قدردادن ایثارگری شهدا  نیستند . 
مزار این شهید بزرگوار در قطعه 24 بهشت زهرا است.


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران