یکشنبه 11 خرداد 1399 |

13:25:0    1398/08/14 رئیس بیمارستان میلاد شهریار در گفت و گو با حیات خبر داد

سفر زیارتی_سیاحتی جانبازان معزز اعصاب و روان به مشهد مقدس

حیات: بیمارستان میلاد شهریار وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران جهت رفاه ایثارگران عزیز در سال 1388 تاسیس شد. ریاست این بیمارستان به عهده یکی از پزشکان خوب کشور، پژمان آقایی نسب آباد است، این بیمارستان در نظر دارد از 18 تا 22 آبان ماه اردویی سیاحتی_زیارتی مشهد مقدس را برای جانبازان معزز اعصاب و روان فراهم کند که جزئیات این اردو از زبان رییس بیمارستان در گفت وگو با حیات بیان شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات  ، به گفته آقایی در سنوات گذشته نیز بحث « تفریح درمانی» یکی از آیتم های مشخص هدف گذاری شده بیمارستان میلاد در برنامه جامع درمانی جانبازان بوده است که امسال نیز تصمیم به اجرایی کردن آن گرفته شد. 
وی در ادامه گفت: امسال نیز ، همچون سال های گذشته تصمیم بر این بود که این طرح در زمان مقرر خود،عملیاتی شود. از این رو 40 نفز از  جانبازان معزز اعصاب و روان را جهت بهبود خلق و کاهش تاثیر داروهای شیمیایی به سفری 5 روزه ( از 18 تا 22 آبان ماه) به مشهد مقدس خواهیم فرستاد،  از آنجا که این عزیزان به ندرت به سفر می روند ، این برنامه کمک شایانی به بهبود خلق و خو و روحیه آنها خواهد کرد. بنابراین بیمارستان تمامی تدابیر لازم را برای فراهم کردن امکانات مورد نیاز این عزیزان انجام داد . با مشورت کادر پزشکی و خدماتی بیمارستان  تصمیم بر آن شد که یک گروه متشکل از پزشک، بهیار، پرستار نیز، همراه آنها فرستاده شود. همچنین شهرداری شهریار تقبل کرد یک اتوبوس برای رفت و برگشت به فرودگاه در اختیار جانبازان بگذارد. 
وی در ادامه به موضوع حمایت مالی این سفر زیارتی_ سیاحتی اشاره کرد و گفت: سازمان اوقاف شهریار بخشی  از هزینه هارا تقبل کرده و مابقی را «نیروی هوا و فضای سپاه پاسداران» بر عهده گرفته است.
آقایی در ادامه اظهار داشت: البته ما با سازمان های دیگری هم رایزنی های لازم را انجام دادیم. برای مثال بنیاد شهید و امور ایثارگران در بحث تغذیه، مدیریت کاروان جانیازان در فضای حرم با ما همکاری خواهد داشت،  همچنین سازمان تربیت بدنی با در اختیار قرار دادن استخر های مجهز و تدارک برنامه های تفریحی و ورزشی در هتلی که عزیزان استقرار خواهند داشت با ما همکاری لازم را می کنند. 
آقایی با اشاره به برنامه ریزی و تدارک دقیق این سفر افزود: برای این سفر 5 روزه، از خانواده های این عزیزان تعهد های لازم را اخذ و معاینات پزشکی و روانپزشکی اولیه را نیز انجام داده ایم.
رئیس بیمارستان میلاد شهریار در توضیح اهمیت این گونه سفر ها برای جانبازان گفت: امیدواریم بنیاد شهید بحث «تفریح درمانی» جانبازان را بطور موثر تر و جدی تری دنبال کند. چرا که اگر خود بنیاد متولی این اموراست هزینه های آن بسیار کاهش خواهد یافت. 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :