پنجشنبه 15 خرداد 1399 |

«شهید خدمت» به رسمیت شناخته می شود / دولت بدنبال تهیه و تصویب آیین نامه

13:43:0    1398/08/09

شهید خدمت به رسمیت شناخته می شود / دولت بدنبال تهیه و تصویب آیین نامه

حیات: معاون حقوقی و امور مجلس رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هم اکنون شهدای خدمت تحت پوشش بنیاد نیستند، گفت: دولت پیگیر تصویب آیین نامه‌ای است که به بعضی از افرادی که در حوادث و سوانح خدمت رسانی به مردم جان خود را از دست می‌دهند، عنوان شهید خدمت تعلق گیرد و از همان دستگاه محل خدمت خود تسهیلات به آن‌ها تعلق گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت وگو با میزان با بیان اینکه در هیچ مصوبه قانونی مفهومی به نام «شهید خدمت» وجود ندارد، گفت: این لفظ توسط مقام معظم رهبری عنوان و بار‌ها در بیانات ایشان شنیده شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران سعی در تبعیت از گفته ایشان دارند.
وی با اشاره به اینکه افرادی که در حین خدمت کشته می شوند، شهید خدمت هستند، افزود: شهدای خدمت تحت پوشش بنیاد نیستند اما تمهیداتی پیش بینی شد که این افراد در جوار شهدا دفن شوند و تسهیلات لازم را از سازمان محل خدمت خود دریافت کنند.
معاون رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، دولت پیگیر تصویب آیین نامه‌ای است که به بعضی از افرادی که در حوادث و سوانح خدمت رسانی به مردم جان خود را از دست می‌دهند، عنوان شهید خدمت تعلق گیرد و از همان دستگاه محل خدمت خود تسهیلات به آن‌ها تعلق گیرد.
ایزدی با بیان اینکه توصیه می‌کنیم در تهیه این آیین نامه برای ارج نهادن به مقام کسانی که در حین خدمت جان خود را از دست می‌دهند، تسریع صورت گیرد، افزود: مصادیق شهدایی که در مباحث امنیتی و دفاعی کشور توسط معارضان، دشمنان و ضد انقلاب به شهادت می‌رسند، تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند. همچنین جانبازانی که بر اثر عارضه جنگی به شهادت رسیده یا طبق فرمان مقام معظم رهبریشهید تلقی می‌شوند، از بنیاد خدمات دریافت می‌کنند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :