پنجشنبه 15 خرداد 1399 |

«موکب یادافلاکیان خاکی»  در شهرستان کوهدشت میزبان 4000 زائر  اربعین

14:19:0    1398/08/08

موکب یادافلاکیان خاکی در شهرستان کوهدشت میزبان 4000 زائر اربعین

حیات: به مناسبت ایام اربعین حسینی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان از ارائه خدمات اسکان شب، شام ونهار وصبحانه به 4000 نفرخبر داد و گفت: موکب یادافلاکیان خاکی به مدت 19 روز میزبان زائرین حسینی بود.

حسین نازاریان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان در گفت وگو با خبرنگار «حیات» افزود: موکب هایی برای اسکان خانواده های معظم شهدا و جانبازان سرافراز از کل کشور، در نظر گرفته شده بود که مسوولیت پیگیری درمان خانواده های معظم شهدا که در سفر اربعین حسینی دچار کسالت می شدند را نیز برعهده داشتند.
وی همچنین به برپایی مجالس و محافل ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در بین زائران اربعین حسینی در قالب موکب هایی در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: چاپ و توزیع 1000 نسخه از وصیت نامه شهدای والامقام شهرستان کوهدشت در بین زائران، توزیع 2000 نسخه زیارت اربعین با عنوان کوله پشتی های زائر، چاپ و توزیع وصیت نامه شهید علی مردان آزادبخت، چاپ و توزیع 600 پیکسل مزین به تمثال مبارک شهدای شهرستان کوهدشت بعنوان هدیه و اهداء آن به زائران و فضاسازی موکب های سطح شهرستان (محل اسکان زائران اربعین حسینی) به نمایشگاه های عکس شهدای شهرستان کوهدشت از جمله اقدامات فرهنگی بود که در راستای گرامیداشت یاد شهدای این شهرستان انجام گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان، به دیدار و سرکشی رئیس شهرستان و پرسنل بنیاد خرم آباد از موکب ها اشاره کرد و تصریح کرد: برپایی موکب شهدای روستای سرخلیزه با نصب بنر شهدا بر سر در موکب ها و برگزاری مراسم زیارت عاشورا در روز اربعین توسط نهاد رهبری دانشگاه لرستان با حضوردانشجویان نیز از اقدامات بنیاد خرم آباد بوده است. 
حسین نازاریان اضافه کرد: جمعی از همسران شهدا در موکب امام خامنه ای خرم آباد جهت طبخ غذا برای زائران حضور یافتند و تعدادی از پرسنل این شهرستان نیز در موکب های سطح شهر و روستای «چمن انجیر» جهت برگزاری بهتر مراسم اربعین حضور فعالی داشتند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اظهار کرد: شـرکت در مراسم عزاداری و راهپیمـایی اربعین حسـینی از دیگر فعالیت هایی بود که با حضور پرسـنل بنیاد «نور آباد» و با همراهی مسـوولان و مردم از میدان حضرت امام (ره) تا گلزار شهدای گمنام در روستای «ظفر آباد» انجام شد.
نازاریان افزود: بنیاد شهید نورآباد ضمن شرکت در جلسه هماهنگی مراسم اربعین حسینی در سپاه ناحیه «دلفان»، کمک هایی را نیز بصورت نقدی به ستاد  اربعین تقدیم کرد.
وی درپایان ادامه داد: تهیه کلیپ های مرتبط با اربعین و شهدا، قرائت وصایای شهدا توسط مردم به ویژه جوانان، چاپ وصیت نامه شهدا به زبان عربی و انگلیسی و اهدا به زائرین غیر ایرانی، چاپ مقاله و بروشور مرتبط با اربعین نیز با همکاری دانشجویان رشته پزشکی عضو نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان انجام شد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :