جمعه 20 تیر 1399 |

فرزند دیگرم را هم آماده شهادت در راه اسلام کرده ام

16:12:0    1398/07/23 پدر شهید کمال کورسل در مراسم تکریم از خانواده خود اشاره کرد:

فرزند دیگرم را هم آماده شهادت در راه اسلام کرده ام

حیات: روز دوشنبه 22 مهر پدر ۷۸ ساله «کمال کورسل» فرانسوی شهید، تنها شهید اروپایی هشت سال دوران دفاع مقدس به همراه همسر و فرزند دیگرش، مهمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بودند. کمال کورسل متولد کشور فرانسه و تنها شهید اروپایی دوران هشت سال دفاع مقدس است که پس از تشرف به دین اسلام به عنوان مسلمان شیعه در سال ۱۹۸۳ میلادی فرانسه را ترک و برای ادامه تحصیل علوم اسلامی وارد ایران و سپس حوزه علمیه قم شد. همزمان با شروع جنگ تحمیلی مسئولان اعزام به جبهه به دلایل امنیتی از ورود وی به جبهه‌ها خودداری می‌کردند. کمال با اصرار فراوان و پیگیری توانست همراه با سپاه بدر در سال 1363 در جبهه حضور پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری حیات، پدر این شهید والامقام که خود را متولد کشور تونس معرفی می کند، می گوید:  فرزندم از کودکی با پوشیدن لباس هایی شبیه روحانیون ایران توسط اولین همسرم که فردی فرانسوی به نام کورسل بود، علاقه خاصی به اینگونه پوشش داشت و از آن لذت می برد. همسرم پس از گذشت چند سال به علت بیماری جان خود را از دست داد و نام فامیلی پسرم برگرفته از نام فامیلی آن مرحومه است. به حمد الله این یکی فرزندم هم به آئین تشیع گرویده است. جالب است بدانید که او هیچ اطلاعی از برادر شهید خود نداشته، چرا که آنها از مادر جدا بوده اند. کمال در حال حاضر در حال ادامه تحصیلات حزوی در قم می باشد.
او می گوید : شکر خدا که پسرم به ایران آمده  و در اینجا همسر شیعه اختیار کرده است . وی در حال حاضر پیگیر جمع آوری اطلاعات در مورد برادر شهید خود است.

محمد بن الصالح مرادی" ۷۸ ساله،  پدر شهید کمال کورسل از آرزوی پسرش برای شهادت در راه اسلام گفت و توضیح داد: همرزمان کمال نقل کرده بودند پسرم پس از چندین بار حضور در جبهه های حق علیه باطل در عملیات مرصاد در کمین دشمن افتاده و پس از چند روز تحمل تشنگی گفته بود تازه الان می توانم درک کنم امام حسین (ع) و یاران ایشان چه سختی را تحمل کرده اند.
وی ادامه داد: دوستان بازمانده از این کمین دشمن، نقل می کنند هنوز سخنرانی کمال به پایان نرسیده بود که توسط گلوله آرپی جی هفت دشمن به فیض شهادت نائل آمد.
درادامه وی گفت: سال ۱۳۹۶ پس از ۳۰ سال بی خبری از پسر شهیدم از سوی بنیاد شهید وامور ایثارگران خبر شهادت کمال را به من دادند که تا آن زمان فکر می کردم در ایران و به زندگی شخصی خود مشغول بوده و ما را فراموش کرده است. تا آن زمان با خودم می گفتم شاید غرق در زرق و برق دنیا شده و ما را به فراموشی سپرده و من همیشه برای او دعا می کردم که درست است او ما را از یاد برده اما من پدرم و نمی توانم او را فراموش کنم و همیشه با خودم می گفتم اشکالی ندارد اما خدا کند هر جایی که هست خوش و سلامت باشد.
وی در خصوص مهمترین دلایل گرایش کمال به دین اسلام اینگونه عنوان کرد که: در سال ۱۳۵۷ قبل از عزیمت حضرت امام خمینی (ره) به ایران پسرم با مطالعه کتاب های امام (ره) و گوش دادن به سخنرانی های ایشان علاقه خاصی به حضرت امام و دین اسلام پیدا کرده بود که در نهایت در بهترین مسیر عالم قرار گرفت و به شهادت رسید.
پدر شهید فرانسوی در حالی نامه شهید کورسل را به زبان فرانسوی قرائت می کرد افزود: یکی از نکات بسیار مهمی که در نامه های پسرم قبل از شهادت به چشم می خورد، این بود که همیشه تاکید داشت و می گفت ایران کشوری خوب و دارای مسلمانان واقعی است و اسلام را توانستم در این کشور پیدا کنم و از این بابت بسیار خوشحال هستم که خداوند این نعمت بزرگ را به من ارزانی داشته است.
وی تصریح کرد: برخلاف تبلیغات مسموم علیه ایران در برخی از کشورهای اروپایی که می خواستند مانع عزیمت من و خانواده ام به ایران شوند، این کشور دارای فرهنگی غنی، مهمان نواز و دارای رهبری فرزانه در جهان اسلام است.
وی ادامه داد: هیچ گاه فکر نمی کردم در ایران برای شهید و خانواده شهید تا این اندازه ارزش و احترام قائل باشند اما از حضرت آیت الله خامنه ای می خواهم که اگر نتوانستم در مدت کوتاهی که در تهران هستم، به دیدار ایشان مشرف شوم حداقل برای عاقبت به خیری من و خانواده ام دعا کنند.
برادر شهید کمال نیز که در حین صحبت های پدرش برخی جملات وی را تکمیل می کرد، از حضور در ایران و تحصیل در حوزه ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم ادامه دهنده راه برادر شهید باشم و از شما می خواهم برایم دعا کنید در مسیر دین اسلام به شهادت برسم.
برادر این شهید والامقام فرانسوی که می گفت یکی از فعالان شبکه های مجازی است و علاقه مندی خاصی به اخبار ایران به خصوص سخنرانی های مقام معظم رهبری دارد، گفت از مقام معظم رهبری می خواهم اجازه دهند حداقل پدر و مادرم به دیدار ایشان مشرف شوند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران