سه شنبه 1 بهمن 1398 |

12:33:0    1398/07/18 قائم مقام مدیرعامل شرکت امید آذین ایرانیان در گفت و گو با حیات مطرح کرد

بومی سازی کیفت و کاهش قیمت دوفاکتور اساسی در امر تولید

حیات: شرکت امید آذین ایرانیان از شرکت های حاضر در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات توانبخشی معلولین، جانبازان، سالمندان و صنایع پزشکی وابسته که از ۹ تا12 مهرماه سال 98 همزمان با روز جهانی سالمندان در مجتمع نمایشگاهی گفت وگو، جنب بوستان گفت وگو برگزار شد، است این شرکت که متخصص در زمینه تولید انواع ویلچر و تجهیزات توانبخشی و کمک توان بخشی است. و بیش از دو دهه است که در این زمینه فعالیت دارد، پایگاه خبری حیات به بهانه برگزاری این نمایشگاه با رضا مسگری، مهندس و قائم مقام مدیر عامل این شرکت گفت و گویی داشته که در زیر مشروح آن را می خوانید.

به گزارس پایگاه خبری حیات ،«رضا مسگری» مهندس و قائم مقام مدیر عامل شرکت امید آذین ایرانیان طراح و توسعه دهنده ایدهای این شرکت است. وی که مدتی است در زمینه بومی سازی و مناسب سازی تجهیزات توانبخشی و کمک توانبخشی این شرکت کار می کند، شرکت خود را دارای  سابقه ای درخشان در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی ، با به کارگیری متخصصین بومی سازی تکنولوژی و انتقال دانش فنی تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی خاص به کشور در تولید محصولات می داند، به گفته او دو سفارش دهنده عمده شرکت های تولید کننده تجهیزات توانبخشی، بنیاد شهید و سازمان بهزیستی هستند که هر دوی آنها به عنوان متولی امور مدد جویان شناخته می شوند اما نیاز های بازار این روزها فراتر رفته است و ما به عنوان تولید کنندگان این محصولات باید همواره به روز باشیم و با توجه به نیاز های بازار و جامعه هدف خود به تولید محصولات اقدام کنیم. به همین جهت در شرکت ما مجموعه ای کارشناسی وجود دارد برای پایش و بررسی نیاز های بازار و تغییر و تحولاتی که در این زمینه رخ می دهد. به واقع ما همزمان هم سفارش های ارگان ها را پوشش می دهیم و هم خودمان بطور مستقل کار ایده پردازی و خدمات رسانی را انجام می دهیم، گاهی طراح هایی نیز به بنیاد شهید یا سازمان بهزیستی ارائه می شود که برای آنها هم جالب توجه است .
او معتقد است که اگر این دو متولی بزرگ به بررسی و تشخیص نیاز های روزآمد بازار باشند هماهنگی در امر تولید و مسیر دادن به تقاضا ها ی مشتریان آسان تر می شود. شاید دلیل آنکه مدد جویان تلاش می کنند خودشان بطور مستقیم با شرکت های تولید کننده ارتباط برقرار کنند همین باشد.وی معتقد است که شرکت او و مهندسین آن  هم نیازهای مصرفی کشور را برآورده می سازند و هم پتانسیل ارزآوری و جلوگیری از خروج ارز به کشور را دارا هستند و باید از سوی سازمان های مذکور مورد حمایت قرار گیرند. به گفته او در چند سال گذشته با توجه به نیازهای کشور، تولید در حوزه تجهیزات توانبخشی در اولویت برنامه های اجرایی این شرکت قرار گرفته و تمام برنامه ریزی ها در حیطه تولید محصولات جدید و تولید گام به گام تجهیزات پزشکی وتوان بخشی با کیفیت بالا و قابل رقابت در بازاراهای بین المللی انجام گرفته است. قائم مقام مدیر عامل شرکت امید آذین، خط مشی هر تولید کننده ای را  مشتری مداری می داند که منجر به توجه به دو فاکتور بسیار مهم در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی می شود : کیفیت متناسب با شرایط جغرافیایی و اقلیمی و قیمت مناسب برای خریدار. بنا به گفته مسگری شرکت او به عنوان نخستین و بزرگترین تولید کننده ویلچر آلمینیومی با بکار گیری این دو فتاکتور بسیار با اهمیت، دست به مهندسی معکوس محصولات زده، به این معنا که مشابه خارجی را تا آنجا که توانسته با شرایط اقلیمی ایران هماهنگ کرده است. از نظر او معلولین و جانبازان تمکن مالی چندانی برای خرید ویلچر های فول آپشن ندارند در نتیجه باید تلاش کرد تا آنجا که امکان دارد محصولاتی تولید کرد که همزمان مناسب و ارزان قیمت تر باشد. از نظر او کلاس کار توانبخشی در کشور پایین است و باید در این زمینه کار های بسیار بیشتری صورت گیرد. در پایان مسگری به تنوع محصولات و مناسب سازی آن برای شرایط اقلیمی و آب و هوایی متفاوت اشاره کرد و ارائه مشاوره تخصصی را از وظایف اصلی تولید کنندگان این محصولات دانست.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :