سه شنبه 1 بهمن 1398 |

اختصاص پنج میلیارد و هشتصدمیلیون تومان وام خوداشتغالی وایجاد 170شغل در استان

11:45:0    1398/07/07 مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان خراسان جنوبی در گفت وگو با «حیات» خبرداد:

اختصاص پنج میلیارد و هشتصدمیلیون تومان وام خوداشتغالی وایجاد 170شغل در استان

حیات: ازابتدای سال 1397 تاکنون میزان وام خوداشتغالی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی به ایثارگران واجد شرایط ، مبلغ پنج میلیارد و هشتصدمیلیون تومان بوده است که توسط بانک های کشاورزی، ملی،توسعه تعاون، سپه، مسکن و پست بانک پرداخت می شود.

حجت الاسلام محمد تقی عزیزی،  مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار حیات، در خصوص وام خود اشتغالی تعلق گرفته به استان گفت: یکی از اولویت ها و اهداف مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران، اشتغال ایثارگران است.بنیـاد شهید و امور ایثـارگران اسـتان خراسان جنوبی در جهت مساعـدت به ایثـارگران در امر اشـتغال مجـدانه پیگیری می کنـد تا طبق ماده 21 قـانون جامع خـدمات رسانی به ایثارگران حداقل 25 درصد سهمیه استخدامی دستگاههای اجرایی به ایثارگران واجد شرایط که در آزمون شرکت می کنند تعلق گیرد. همچنین در جهت ایجاد خود اشـتغالی پرداخت تسهیلات به کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان معظم شاهد، همسر و فرزندان جانبازان 25% و بالاتر و فرزندان جانبازان زیر25% فاقد شغل پرداخت می شود که در طی سال های 97و 98 تعداد 170 نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند.
وی در ادامه با اشاره به رونداختصاص وام های خوداشتغالی که از سال 97 تاکنون به استان خراسان جنوبی تعلق گرفته است افزود:عزیزان ایثارگر واجد شرایط،  پس از درخواست و ارائه مجوز مربوط به شغل و تشکیل پرونده در شهرستان، مدارک از طرق بنیاد استان به صندوق اشتغال مرکز ارسال می شود و پس از بررسی لازم مجوز مربوطه جهت پرداخت تسهیلات به استان داده می شود و پس از اخذ مجوز صندوق اشتغال به بانک مربوطه معرفی می گردند.
عزیزی اظهار کرد: در طول سال های 97 و 98 تعداد 170 طرح تسهیلات دریافت کرده اندو 170 نفر از طریق این تسهیلات شاغل شده اند.
مدیر کل بنیاد شهید استان خراسان جنوبی در رابطه با زمینه  عنوان های شغلی که با کمک وام خود اشتغالی ایجاد شده است گفت: با توجه به اینکه بیشتر مردم استان مشغول فعالیت در بخش کشاورزی هستند، اکثریت تسهیلات خوداشتغالی نیز در بخش کشاورزی و دامپروری و احداث باغات پرداخت شده، ولی در بخش های خدمات مثل اصناف نیز تسهیلات پرداخت شده است. 
وی در پایان افزود: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه که فعالیت اکثریت مردم کشاورزی و دامپروری می باشد، تسهیلات خوداشتغالی کمک زیادی در امرار معاش و درآمد ایثارگران و درکل به اقتصاد استان خواهد بود

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :