یکشنبه 26 آبان 1398 |

سی و نهمین جلسه هیئت فرزندان شهدا برگزار شد

1397/08/24 با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران؛

سی و نهمین جلسه هیئت فرزندان شهدا برگزار شد

سی و نهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای آبان ماه و یادبود شهدای حادثه تروریستی اهواز امروز در امامزاده صالح (ع)برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات سی و نهمین جلسه هیئت فرزندان شهدا و یادبود شهدای حادثه تروریستی اهواز امروز با حضور حجت الاسلام شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، پاکدل معاونت بنیاد، اوحدی مسئول فرهنگی اجتماعی شهرداری، نصیری مدیرکل بنیاد تهران بزرگ، سردار یزدی فرمانده سپاه و سردار حسن زاده فرمانده لشگر۱۰سیدالشهدا در امامزاده صالح (ع)برگزار شد.
حجت الاسلام محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در این مراسم گفت: شهید در دین و کشور ما دارای مقام خاصی است که در دنیا با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. جزء خانواده شهدا بودن بسیار مهم و باارزش است. دنیا درک نمی کند شهادت به چه معناست.
وی افزود: شهدا راه امام حسین(ع) را ادامه دادند، یاد امام حسین(ع) فراموش نشد یاد شهدا هم فراموش نمی شود. فرزندان شهدا باید با افتخار بگویند فرزند شهید هستند و فرهنگ ایثار و شهادت که همان فرهنگ عاشورایی است را حفظ و توسعه دهند. فرزندان شهدا نباید اجازه دهند خون شهدا پایمال شود‌. فرزندان ایثارگران در این راه تاثیرگذار و مسئول هستند. وظیفه همه ماست این فرهنگ را در جامعه زنده نگه داریم.
امیرقلیچخانی مدیر موسس هیئت فرزندان شهدای اسلام گفت: این هیئت با اجتماع ۱۰ هزار فرزند شهید به عنوان بازوی کمکی برای بنیاد در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با محوریت خانواده شهدا بنیان گذاری شد و هرماهه برای یادبود شهدا جلسه برگزار می کند.
وی افزود: سی و هشتمین جلسه این هئیت به میزبانی ۶۷ خانواده شهید برای تقدیر از بیش از ۷۰۰ خانواده شهید با حضور خانواده شهدا و مسئولین برگزار شد. همچنین در این مراسم شاهد حضور پررنگ والدین شهدا در کنار فرزندان شهدا هستیم.
در ابتدای این مراسم، پدر شهید چهار ساله «طاها اقدامی» که در حادثه تروریستی اهواز به شهادت رسید، گفت: تقدیر بر این شد که با ریخته شدن خون فرزند چهار ساله‌ام و همچنین مجروحیت همسرم مورد آزمون الهی قرار بگیرم و درک گوشه‌ای مصائب سیدالشهدا (ع) به این شکل، بسیار شیرین است.
در انتهای مراسم نیز از کلیپ بیانیه فرزندان شهدا درباره تحریم رونمایی شد. همچنین سید حمزه موسوی قطعه موسیقی خود به نام یقه سفید را در جمع خانواده شهدا اجرا کرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :