سه شنبه 8 بهمن 1398 |

برگزاری نخستین نشست انجمن ادبی شاهد با حضور شاعر سوری

13:20:0    1397/07/30 به همت مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر صورت گرفت:

برگزاری نخستین نشست انجمن ادبی شاهد با حضور شاعر سوری

حیات: نخستین نشست ادبی انجمن ادبی شاهد و ایثارگر با حضور خانم اعلام غانم شاعر سوری برگزار شد.

نشست ادبی « دو قدم مانده به صلح» با حضور اعضای انجمن ادبی شاهد و ایثارگر و خانم احلام غانم شاعر سوری در سالن اجتماعات مرکز دانش پژوهان و و تشکل های شاهد و ایثارگر با خوانش شعرهایی در حوزه مقاومت، اهل بیت (ع) و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات، اسلام کریمی مدیر مرکز دانش پژوهشان و تشکل های شاهد و ایثارگر در این نشست اظهار امیدواری کرد که این نشست ها ادامه‌دار باشد و شاهد حضور شاعران و نویسندگان شاهد و ایثارگر در سوریه برای گسترش مراودات فرهنگی باشیم.

احلام غانم شاعر سوری، در ابتدای این نشست، اهل بیت (ع) را به دریایی عمیق توصیف کرد که شعر قادر به وصف آنها نیست و گزارشی از وضعیت فعلی سوریه برای شاعران شاهد و ایثارگر ارائه کرد.

وی با توصیف شرایط دشوار سوریه در دوران جنگ افزود: همه از پیر تا جوان و زن و مرد در این جنگ آسیب دیدند. اما بزرگ ترین آسیب به زنان وارد شد. همسران و مادران شهدا و مجروحین که حاضر بودند نمک روی زخم خود بپاشند اما سوریه حفظ شود.

سپس بانو غانم اشعاری از شهدا و حوزه مقاومت برای حاضران قرائت کرد و پس از ایشان شاهدان شاهد نیز اشعاری را در این عرصه خواندند.

در پایان این جلسه شعرخوانی، آمنه آدینه دبیر انجمن ادبی شاهد، خانم احلام غانم را به عنوان عضو افتخاری انجمن ادبی شاهد معرفی و هدایایی به این شاعر، منتقد و فعال اجتماعی برای گسترش صلح اهدا کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خانم احلام غانم به عنوان عضو افتخاری انجمن ادبی شاهد در کنار ما خواهد بود و خوشحالیم که چنین نماینده‌ای در دمشق و سایر نقاط دنیا برای تعمیق و تبلیغ مفهوم صلح داشته باشیم.

سفری 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :