سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 |

بعد از جشنواره هم نخبگان نیاز به حمایت دارند

1397/07/18 برگزیده جشنواره ملی ایثار در گفتگو با حیات:

بعد از جشنواره هم نخبگان نیاز به حمایت دارند

حیات: برگزاری جشنواره هایی همچون جشنواره های ملی ایثار برای تقدیر از نخبگان خوب است اما کافی نیست.


حیات: برگزاری جشنواره هایی همچون جشنواره های ملی ایثار برای تقدیر از نخبگان خوب است اما کافی خیر، زیرا نخبگان علاوه بر مورد تقدیر قرار گرفتن، به حمایت مالی و معنوی نیز نیاز دارند.

عباس سلیمانی، فرزند جانباز و برگزیده رشته میکروبیرولوژی مقطع دکترا، در جشنواره ملی ایثار در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: برگزاری جشنواره های یک روزه برای نخبگان خوب است اما کافی نیست. این قشر برای فعالیت های خود بعد از جشنواره ها نیز به حمایت مسئولین نیاز دارند تا در جهت رشد و شکوفایی کشور تلاش کنند.

وی افزود: حتی گاهی حمایت های صرفا  مالی نیز گر چه بسیار کار پسندیده و مطلوبی است اما کفایت نمی کند، چرا که گاهی قشر نخبه شاهد و ایثارگر نیاز به دلگرمی ازطرف مسئولین دارند. به عنوان مثال در حال حاضر ما نیاز به کمک برای تجاری سازی کیت های تشخیص بیماری  داریم که خود ان را تولید کرده ایم. این حمایت ها در نهایت علاوه بر تامین کیت مورد نیاز کشور در داخل با هزینه کمتر، امکان صادرات را نیز فراهم می کند.

سلیمانی درباره فعالیت های علمی و پژوهشی که منجر به برگزیده شدن در جشنواره ملی اسثار شد،  گفت: ما در بررسی ها به ساختار بیش از45 ژنوم باکتری و ویروس  رسیدیم و در سطح بین المللی به نام کشورمان در NCBI   به ثبت نهایی رساندیم.

 .سلیمانی در پایان گفت: در حال حاضر به عنوان مشاور شرکت های مختلف در زمینه تولید لوازم آزمایشگاهی    مشغول به کار هستم  

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :