شنبه 31 فروردین 1398 |

برای انتقال مفاهیم ایثار و شهادت کلیشه ها را کنار گذاشته ام

1397/06/21 نخبه شاهد هنری در گفت و گو با حیات:

برای انتقال مفاهیم ایثار و شهادت کلیشه ها را کنار گذاشته ام

حیات: برای انتقال مفاهیم جهاد، شهادت، ایثار و مقاومت در اثار هنری کلیشه ها را کنار گذاشته ام و ان را قالبی نو ارائه کرده ام.


حیات: برای انتقال مفاهیم جهاد، شهادت، ایثار و مقاومت در اثار هنری، کلیشه ها را کنار گذاشته ام و ان را قالبی نو ارائه کرده ام.

مجید فراهانی، نخبه شاهد و کارشناس ارشد نقاشی و هنرهای تجسمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، درباره فعالیت های اجتماعی و هنری خود گفت: به حرفه نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی و عکاسی مشغول است و به دنبال انجام فعالیت هایی است که در سطح جامعه و اجتماع تاثیرگذار است مانند مجسمه سازی و مجموعه کارهای محتوایی نمایشگاهی که یک فرهنگ خاصی را منتقل می کند.

به گفته این فرزند شهید، اگر این حرفه مورد توجه و حمایت های نهادها و سازمان های مختلف قرار بگیرد، در قالب برگزاری نمایشگاه های بزرگ، نمایشگاه های موضوعی و گالری عکس ها می تواند پیام بزرگ انقلاب اسلامی و ایثار و شهادت را به خوبی منتقل کند.

وی تصریح کرد: نقاشی و مجسمه سازی از جمله هنرهایی است که می توان به کمک آن کارهای بزرگی انجام داد. مانند ساخت مجسمه شخصیتهای شهدای بزرگ کشور که هر کدام به تنهایی پر از معنا و مفاهیم انقلابی هستند.

فراهانی در خصوص فعالیت های هنری خود گفت: در حوزه طراحی و ساخت مجسمه 6 اثر تولید کردم، ساخت مجسمه حاج احمد متوسلیان، یادمان شهدای بانک مسکن، طراحی مجسمه برای مرزهای لبنان از جمله فعالیتهای من بوده است که تلاش کردم تا اینگونه آثار از کلیشه ها خارج و در قالبی نو، مفهموم ایثار، پایداری و جاودانی مقاومت با شهادت و هدیه به آسمان منتقل شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :