شنبه 31 فروردین 1398 |

15 موزه دفاع مقدس در کشور فعال است

1397/06/19 در آیین دومین نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت عنوان شد:

15 موزه دفاع مقدس در کشور فعال است

حیات: اولویت اصلی ما در بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس تاسیس موزه‌ها در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس است تصریح کرد: در سال گذشته با توکل به خداوند توانستیم ده موزه دفاع مقدس را در ده استان احداث کنیم که در حال حاضر پانزده موزه در سراسر کشور در حال فعالیت داریم.


رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  با یادآوری سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ایثارگران گفت: از آنجایی که رهبری اعلام کردند در خصوص ‌پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس باید کار عاجلی انجام شود ما هم اقدام به تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت کردیم.
سردار بهمن کارگر در آیین دومین نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت که در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد با گرامیداشت ایام محرم و هفته دفاع مقدس گفت: اولین نگو داشت ملی پیشکسوتان جهاد و مقاومت از سال گذشته در تهران برگزار شد و امروز دومین مراسم از این نکوداشت در سراسر کشور برگزار می‌شود.
سردار کارگر با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری اذعان کرد: رهبری در خصوص ‌پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت تاکیداتی داشتند که امروز ما هم بر همین اساس اینجا جمع شده‌ایم تا بتوانیم از این دلاور مردان دوران حماسه و دفاع تجلیل کنیم.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه اولویت اصلی ما در بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس تاسیس موزه‌ها در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس است تصریح کرد: در سال گذشته با توکل به خداوند توانستیم ده موزه دفاع مقدس را در ده استان احداث کنیم که در حال حاضر پانزده موزه در سراسر کشور در حال فعالیت داریم.
وی افزود: ما به دنبال آن هستیم که موزه‌ها محلی برای تشکیل جلسات و دیدار رزمندگان باشد تا این عزیزان محلی مناسب برای فعالیت‌های خود داشته باشند.
سردار کارگر با اعلام اینکه اولویت دوم بنیاد حفظ آثار تهیه تاریخ شفاهی است گفت: هم اکنون گفت و گوها برای تهیه تاریخ شفاهی در حال انجام است. در حوزه نشر و کتاب هم گام‌های موثری برداشته‌ایم. طوریکه در طول بیست سال ۷۰۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس به چاپ رسیده بود که امروز با مشارکت دستگاه‌های مختلف توانستیم بیش از دو هزار جلد کتاب را به مرحله انتشار برسانیم.
شویکلو 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :