جمعه 3 اسفند 1397 |

10 کارگروه برای ترویج فرهنگ ایثار تشکیل شده است

1397/05/14 دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار استان اصفهان در گفت و گو با حیات:

10 کارگروه برای ترویج فرهنگ ایثار تشکیل شده است

حیات: مهم ترین کارگروه‌های مشغول به فعالیت کارگروه پژوهش و دانشجویی به ریاست دانشگاه اصفهان، کارگروه دانش‌آموزی به ریاست مدیر کل آموزش و پرورش استان و همچنین کارگروه نظارت و ارزیابی به ریاست دبیرخانه شورای فرهنگ ایثار استان است.

حجت الاسلام رضا باقری، دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار استان اصفهان با اعلام این که استانداری اصفهان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدام به تشکیل جلسات استانی با ریاست استاندار کرده است، گفت: در این جلسات مصوبات پرباری داشته‌ایم که از جمله آنها می توان به تشکیل شوراهای شهرستانی فرهنگ ایثار با ریاست فرمانداران اشاره کرد.

حجت الاسلام رضا باقری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات ادامه داد: متعاقب این جلسات، 10 کارگروه تشکیل شده که مهم ترین آنها کارگروه‌های پژوهش و دانشجویی به ریاست دانشگاه اصفهان، کارگروه دانش‌آموزی به ریاست مدیر کل آموزش و پرورش استان و همچنین کارگروه نظارت و ارزیابی به ریاست دبیرخانه شورای فرهنگ ایثار استان است.

وی با اشاره به فعالیت های کارگروه نظارت و ارزیابی اذعان کرد: از جمله فعالیت های این کارگروه بررسی و امتیاز دهی به عملکرد دستگاه های اداری و اجرایی است که دستگاه ها در ابتدا با ارزیابی عملکردشان به خود امتیاز می‌دهند و در ادامه کارگروه ارزیابی با بررسی گزارش های دریافتی امتیاز نهایی را به آنها ارائه می‌کند.

حجت الاسلام باقری در خصوص تجلیل از دستگاه‌ های فعال بیان کرد: در خصوص ترویج فرهنگ ایثار با تمامی سازمان های اداری استان و فرمانداران مکاتبه شده است و آنها، هم اکنون برنامه‌های خود را در راستای ترویج فرهنگ ایثار اجرایی می‌کنند. ما هم بر اساس مستندات و امتیازهایی که به دستگاه‌های اداری استان‌ می‌دهیم در جشنواره شهید رجایی از دستگاه های برتر تجلیل به عمل می‌آوریم که این جشنواره برای دومین بار شهریور امسال برگزار خواهد شد.

رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار استان اصفهان در خصوص اجرای بند چ ماده 86 برنامه ششم توسعه گفت: طبق این قانون دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند 20 درصد بودجه فرهنگی خود را به مصوبات شورای ترویج فرهنگ ایثار اختصاص دهند که بر اساس ان، دبیرخانه شورای ترویج فرهنگ ایثار، مسئول نظارت و اجرای مصوبات معرفی شده است.

حجت الاسلام رضا باقری با اشاره به اجرای ماده 72 قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران اذعان کرد: همچنین تمامی دستگاه‌ها مکلف هستند بخشی از امکانات رفاهی، خدماتی، تفریحی و... را در اختیار ایثارگران و خانواده آنها قرار دهند. از سوی دیگر ما مصوبه ای داریم برای آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم ایثار و شهادت که با همکاری آموزش و پرورش و کانون فکری کودکان و نوجوانان در حال انجام است.

وی ادامه داد: تبلیغات محیطی و هنری یکی دیگر از مصوباتی که مسئولیت آن به عهده شهرداری اصفهان است که آنها با نصب تصاویر، نماد و تندیس شهدا به سهم خود در حال ترویج فرهنگ ایثار هستند. اجرای شرایط این مصوبه بر اساس آیین نامه‌ای است که در شورای ترویج فرهنگ ایثار به تصویب رسیده است و شهرداری‌های استان با هماهنگی دبیرخانه، تصاویر و نمادها را باید در یک چهارچوب مشخص طراحی و نصب کنند.

حجت الاسلام باقری بخش دیگری، برنامه های شورای ترویج فرهنگ ایثار را در قالب فعالیت های فضای مجازی تشریح کرد و در پایان گفت: رئیس کارگروه فضای مجازی و اطلاع‌رسانی، مدیرکل سازمان صدا و سیمای استان اصفهان است که آنها با بهره مندی از فضای مجازی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ریزی و فعالیت کنند. در همین راستا آنها با راه‌اندازی کانالی در شبکه های اجتماعی مجازی با عنوان «به صرف شربت» از تمامی دستگاه‌ها خواسته اند که در ارتباط با محتوای این کانال برنامه‌ریزی داشته باشند.


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :