سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 |

بازخوانی اندیشه‌های شهید بهشتی نیاز امروز جامعه ایران است

1397/04/01 در گفت وگو با حیات مطرح شد؛

بازخوانی اندیشه‌های شهید بهشتی نیاز امروز جامعه ایران است

حیات: مدیر انتشارات مؤسسه شهید بهشتی، با بیان این که بازخوانی اندیشه‌های این شهید والامقام، نیاز امروز جامعه ایران است، گفت: برای مثال شهید بهشتی نظریاتی در باب مباحث اقتصادی مطرح کردند اما این مطالب برای شرایط امروز کشورمان هم بسیار کارگشا خواهد بود.

حمیده روح پور مدیر انتشارت مؤسسه شهید بهشتی، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، در خصوص عملکرد این مؤسسه برای ترویج فکر و اندیشه شهید بهشتی، اظهار داشت: تمام نوارهای سخنرانی شهید بهشتی که در قالب نوار صوتی بوده، همه آن ها پیاده سازی و منتشر شده است.
وی با بیان این که تا کنون حدود 30 جلد کتاب تحت عنوان تک گفتارهای جیبی یا همان تک سخنرانی های بسیار مهم شهید بهشتی، به چاپ رسیده است، گفت: در کنار این 30 جلد کتاب گفتار شهید بهشتی در قطع جیبی، 26 اثر ایشان نیز در قطع رقعی، چاپ و منتشر شده است.
مدیر انتشارات مؤسسه شهید بهشتی یادآور شد: در کنار آثار مکتوب مربوط به آرا و اندیشه های شهید بهشتی و همین طور سخنرانی های ایشان که به صورت کتاب آماده شده، بخش صوتی و تصویری انتشارات مؤسسه شهید بهشتی هم فعال بوده و محصولاتی الکترونیکی مانند: دی وی دی های صوتی و ... را تهیه و در دسترس علاقمندان قرار داده است.
وی افزود: از جمله آثار صوتی تهیه شده مربوط به شهید بهشتی، می توان به فایل صوتی مناظرات این شهید بزرگ با اعضای حزب توده و همچنین آرا و نظریات ایشان در مورد لایحه قصاص اشاره کرد؛ در کنار چنین آثاری، برخی از تک سخنرانی های مهم شهید بهشتی هم در قالب سی دی های صوتی آماده شده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
روح پور در خصوص پرفروش ترین آثار مربوط به شهید بهشتی، گفت: معمولا همه آثار انتشارت مؤسسه شهید بهشتی مخاطبان خاص خود را دارد و همواره برای تهیه این کتب به ما مراجعه می شود اما برخی از کتاب ها همچون کتاب نقش آزادی در تربیت کودکان، کتاب بایدها و نبایدها، کتاب دکتر شریعتی جستجوگری در مسیر شدن، و کتاب سه گونه اسلام این شهید بزرگوار بسیار مورد اقبال مخاطبان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: مهمترین آثار صوتی پرفروش و پر استقبال انتشارت مؤسسه شهید بهشتی هم مربوط به لایحه قصاص، بحث ایشان تحت عنوان آزادی و همین طور مناظرات ایشان است.
مدیر انتشارات مؤسسه شهید بهشتی، با بیان این که جامعه ایران در شرایط امروز نیاز دارد که به افکار و اندیشه های شهید بهشتی بازگردد، گفت: شهید بهشتی سال ها پیش نظریاتی در باب مباحث اقتصادی مطرح کردند اما این مطالب گویی برای شرایط امروز کشورمان بسیار کارگشا خواهد بود و واقعا اگر بخواهیم از بحران اقتصادی که در حال حاضر در کشور ایجاد شده است، خارج شویم، باید به همان مبانی اندیشه اقتصادی شهید بهشتی برگردیم و کلا بازگشت و مرور اندیشه های این شهید والا مقام در تمام زمینه هایی که ورود کردند می تواند برای مردم و جامعه مفید باشد.
وی در پایان بیشترین مخاطب کتاب ها و فایل های صوتی شهید بهشتی را قشر جوان و دانشجو بر شمرد و گفت: جوانان و دانشجویان عمده مشتریان کتاب های شهید بهشتی هستند که نشان از آن دارد این شهید والا مقام، اندیشه هایی کارآمد و مورد پذیرش جامعه دارند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :