شنبه 10 آبان 1399 |

11:22:0    1398/06/26

نقطه ضعف ما، نقطه قوت دشمن می شود!

حیات:غلامرضا بنی اسدی

برای از بین بردن نقاط قوت دشمن، باید نقاط ضعف خودمان را برطرف کنیم. این گونه می توانیم او را کمر بشکنیم. این منطق کسانی بود که در دفاع مقدس با همه وجود به میدان آمده بودند و دشمن را از خود او هم بهتر می شناختند. بر همین اساس می کوشیدند تا با تقویت نیروهای خودی، دشمن را در مدار ضعف قرار دهند. شهید والامقام، بروجردی از این افراد بود و بر این عقیده هم اصرار داشت. لذا " هرچه می گفتیم {می گفتند} برادر بروجردی بیا جلسه بگذاریم و نقاط ضعف و قوت ضد انقلاب را بررسی کنیم، می‌گفت: ضد انقلاب نقاط قوت ندارد، نقاط قوت ضدانقلاب نقاط ضعف ماست. ما اگر ضعف خود را بپوشانیم؛ ضد انقلاب نقاط قوت ندارد."
حرف دقیقی است آن چه شهید بروجردی گفته است. هرجا ما کم گذاشتیم، دشمن زیاد برداشت. هرجا کم آوردیم او بیشتر جلو آمد. اما هرجا زیاد گذاشتیم و با همه توان پای کار آمدیم، کم هم-حتی- نتوانست بردارد و ببرد. هرجا محکم جلو آمدیم، عقب نشست. این را در دفاع مقدس، بارها تجربه کردیم و در جنگ با ضد انقلابِ داعش کردار نیز هم. حتی در مواجهه مقتدرانه با داعش نیز همین قاعده جاری بود و آنجا که برایشان، چهل کیلومتری مرزمان را قرمز کردیم، به مرز، نزدیک هم نشدند اما وقتی روزنه ای به غفلت باز شد تا قلب تهران آمدند. این درست که باید برای خنثی سازی توان دشمن برنامه داشته باشیم و مو به مو هم اجرا کنیم اما توجه شهید بروجردی به خود ما نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است لذا باید به دست و زانوی خودمان بیش از همیشه تکیه کنیم و چنان خویش را مقتدر کنیم که دشمن نتواند آن را بشکند.
یادمان نرفته روزهایی که موشک های صدام تا تهران می آمد و هواپیماهایش تا رشت و اصفهان و.... پرواز می کردند و مرگ می باریدند. ما –بحمدلله- آن ضعف را به چنان قدرتی تبدیل کرده ایم که آرکیو 170 آمریکا را به زیر می کشیم و  پهپاد نورثروپ گرومن آر کیو-۴ گلوبال هاوک یانکی ها را که بسیار پیشرفته و گران قیمت است را در ارتفاع بالا سرنگون می کنیم. کاری که لرزه بر ارکان برنامه ریزی قدرت نظامی اول جهان می اندازد و این پیام اقتدار را به جهان مخابره می کند که در مواجهه با ایران، همان طور که رهبر انقلاب فرمودند: دوران "بزن دررویی" تمام شده است، یکی بزنند، ده تا می خورند. تعارف هم نداریم و در ماجرای جدید "جنگ نفتکش ها" هم نشان دادیم که هر دست درازی را با اقتدار، قطع می کنیم چنان که جواب روباه پیر را چنان دادیم که شالوده مکرش بر هم خورد. 
باری، درست می گفت شهید بروجردی، نقاط قوت دشمن زمانی شکل می گیرد که ما دچار ضعف شویم. هرجا قوی وارد شویم، عقب خواهند نشست. باید به تکرار این تجربه در حوزه های دیگر نیز همت کنیم. به ویژه در حوزه اقتصاد که به جنگ اول و مهمترین جبهه هم بدل شده است. با غنی سازی ظرفیت ها و قوی سازی کنشگران می توانیم،دست برتر را داشته باشیم. اراده کنیم، با همت و برنامه به میدان بیاییم، کارها به سامان می شود و شعار راهبردی امام روح الله هم محقق می شود و هم می شود و هم می توانیم!

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران