جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

شهید سماواتی درس ایستادگی به جوانان این مرز و بوم داد

12:8:0    1398/06/03

شهید سماواتی درس ایستادگی به جوانان این مرز و بوم داد

حیات: پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند، اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند. (شهید آوینی)

به گزارش پایگاه خبری حیات، جانباز 70درصد، سردار سر افراز حاج «محمدحسن سماواتی»، عضو موسس شورای هماهنگی حزب الله و جمعیت جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی، به کاروان یارانش پیوست و اجر حدود 40 سال زندگی پرفراز و نشیب همراه با درد و رنج و سختی های جانبازی را به جایگاه والای شهادت پیوند زد و آسمانی شد.
زبان قاصر و کلام ناتوان، از بیان عظمت و شجاعت رزمنده ای است که در کنار همرزمانش چون شهیدان سید مجتبی هاشمی، شاهرخ ضرغام و شهدای فداییان اسلام در دفاع از جان و مال و ناموس ایران اسلامی در برابر متجاوزین بعثی و مزدوران داخلی شجاعانه جنگید و پاهایش را در آبادان جاگذاشت و مانع از سقوط آن شهر شد.
آری، حاج حسن پاهایش را جاگذاشت تا امروز ما بتوانیم استوار بایستیم. با این وجود، در دوران جانبازی فعالیت هایش آنچنان گسترده و اقداماتش آنقدر موثر بوده است که در جاده انقلاب کمتر کسی یارای رسیدن به او را دارد.کارنامه درخشانش به قدری طولانی و مفصل است که پرداختن به آن زمان و مکان خاصی می طلبد.
در توصیف روح بزرگ و شخصیت بی نظیر شهید حاج حسن سماواتی فقط کافیست بگوییم که بعد از ده ها سال تحمل درد و سختی، جمعه گذشته و در لیله الدفن بود که حاج حسن برای اولین بار بدون درد آرام گرفت. گرچه ظاهراً از آن شب دردهای جسمانی او پایان یافته است، ولی دغدغه همیشگی و درد بزرگ حاج حسن، درد بی توجهی به معیشت مردم، بیکاری، حاشیه نشینی بود که همچنان هست.
حاج حسن از مردم بود و همیشه در کنار آنها بود. در بین مردم زیست و در همه جا مطالبه گر خواسته های مردم بود. به رغم مشقت ها و سختی ها دست ازکار نکشید، ازهمه فرصت ها استفاده کرد و به روشنگری و تعلیم و تربیت نسل جوان پرداخت و با مقاومت خویش درس ایستادگی به جوانان این مرز و بوم داد.


انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران