جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

دولتیان به رجائی و باهنر اقتدا کنند

11:59:0    1398/06/03

دولتیان به رجائی و باهنر اقتدا کنند

حیات: غلامرضا بنی اسدی

به گزارش پایگاه خبری حیات، ما همه باید خود را در تراز انقلاب تعریف و به سیره شهدا تاسی کنیم. این نسخه ای است که بیماری های متعدد، ما را درمان می کند. تعریف و رفتاری چنین برای ما لازم اما برای مسئولان از اوجب واجبات است.
آن هایی که پایه های میزشان، استحکام از خون شهیدان می گیرد باید به احترام آنان، رفتار مدیریتی خویش را چنان اصلاح کنند که بتوانند دربرابر نگاه صاحب نعمتان خویش، سر بلند کنند. این چه معنی دارد که افراد تا به مقام و موقعیتی می رسند، آن را طعمه می پندارند و در شکارش لحظه ای تردید نمی کنند؟ چرا باید پدیده منحوس آقازادگی در جامعه انقلابی، بروزی چنین گسترده و تلخ داشته باشد؟ چرا باید برخی هامان، عکس شهدا را در داخل اتاق داشته باشیم اما عکس مسیر آنان را بپیماییم؟ چرا باید احوال مان چنین ناخوش بشود که حسرت روزهای پیش را بخوریم؟
بگذریم، قصد ندارم کام ها را تلخ کنم به کلماتی که چون به درد برمی خیزد، لاجرم به درد هم در دل ها خواهد نشست. نه چنین قصدی ندارم هرچند از قلمی که درد را حس می کند چندان نمی توان توقع داشت که به شهدکامی بر صفحه کاغذ برود. باز هم بگذریم که در هفته دولت برای کارگزاران نظام به ویژه دولتیان باید به تقدیر و تحبیب سخن گفت اما حرفی که به یاد شهدا از گلوی قلم بتراود، قطعا به همان افق نگاه هم میل خواهد کرد. یعنی به هشدار باش و بیدار باش، دولتیان را به مشی و منش و مشرب شهدا خواهد خواند که برخیزند به صراط شهدا و همان منهجی را پیش گیرند که پهلوانان دفاع مقدس، رفتند. به همان راهی پای بگذارند که شهید رجائی برایش چراغ گرفته و باهنر نقشه راه آن را می نویسد.
وقتی رجائی، ساده زیستن را برمی گزیند، کسانی که بعد از او بر صندلی می نشینند نه تنها نباید به اشرافیت رو کنند که باید روی برگردانند از هرچه که بویی از اشرافیت دارد. باید دست بشویند از هرچه شائبه آلودگی دارد. باید پرهیز کنند از هرچه که با نگاه پرسئوال مردم مواجه می شود.
دولت مرد تراز انقلاب اسلامی باید زیستی علوی داشته باشد. رفتار امام علی هم چنان روشن است که هرکس چشم بگشاید می تواند دید حقیقت این مدرسه فکری را. من بر این باورم که دولتمرد ما باید زندگی خود را اگر نه با کفِ جامعه لااقل با قشر متوسط جامعه تراز کند. این پذیرفتنی نیست که وزیر و وکیل و مدیرکل این کشور، جوری زندگی کند که در آرزوهای محال مردم هم نگنجد. نمی شود در کاخ هایی زندگی کنند که در خیال شاه هم نمی گنجید. نمی شود شماره صفر حساب شان از حساب بیرون باشد. 
کارگزار دولت اسلامی باید دلِ پاک، چشم پاک و دست پاک داشته باشد تا بتواند جامعه را در مسیر سلامت، به پیش برد. کسی که پندار آلوده داشته باشد با "طهارت اقتصادی" این شرطِ وثیق خدمت در دولت انقلابی، همراه نخواهد بود چه رسد که دیده ای هم بیالاید و دستش هم طعم بگیرد.
باری، در هفته دولت که به نوعی آغاز سال کاری آنان نیز هست باید دولتیان را به  مشی رجائی و باهنر، توجه داد که راه برون رفت از مصائب همین است....

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران