جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

خبرنگاران شهادت نگار

15:17:0    1398/05/16

خبرنگاران شهادت نگار

حیات: غلامرضا بنی اسدی

به گزارش پایگاه خبری حیات،  شاید ظاهرا آمار خبرنگاران و روزنامه نگاران و رسانه نگاران  شهید کم باشد اما باید آمارها را نسبت به جمعیت سنجید و نسبت به حوزه های ماموریتی.
به جرات می توان گفت پر شمار داریم خبرنگارانی که حافظ فرهنگ شهادت و ذکر کننده یاد شهدا هستندکه به فرموده رهبر انقلاب کمتر از شهادت نیست. کسانی که تکلیف خود را احیای ارزش هایی می دانند که شهدا پای آن خون دادند. کسانی که از همه چیز می گذرند تا آن چه به عنوان آرمان شهدا مطرح است از طرح به اجرا برسد. 
من هم زیستن با شهدا را تجربه کرده ام و هم عمری با خبرنگاران زندگی کرده ام می توانم شهادت دهم که در شمار روزنامه نگاران، دغدغه مندانی که به باور شهدا رفتار می کنند فراوان اند. قلم هایی که از گلوی شان، مرکبی به عطر خون می تراود، پرشمارند.
نگاه کنید به صفحات فرهنگ ایثار و شهادت که با نام های متعدد و قلم های متنوع در روزنامه ها مفتوح است تا باب شهادت بسته نشود. ببینید قلم هایی را که به عشق می نویسند تا تاریخ، عاشقی های حماسی یک ملت را فراموش نکند. بخوانید شرح تغزل جانبازان و خانواده شهدا را که به کلمات، جانی تازه می بخشند. ببینید نقش آفرینی های رسانه ای را که با قوت حرفه ای به میدان می آیند تا  این قدرت راهبردی انقلاب در افزایش باشد. 
اگر دنیای باطل برای مواجهه با ما گرفتار هشت و چار است و نمی داند چه باید کند به همین خاطر است که از زبان امام خمینی(ره) شنیده است ؛ ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد و می داند که این کلام صادق، شرح حقیقی این مردم حقیقت باور است که خبرنگاران بارها و بارها درباره آن صفحه نوشته اند. این را هم البته باید گفت که صفحات ایثار و شهادت- به هرنام- که در روزنامه ها منتشر می شود، حکم ویترین کار را دارد و الا اصحاب رسانه در لایه های متعدد و صفحات گوناگون با تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و ارزش های متعالی و ارتقای میهن دوستی به تعمیق فرهنگ شهیدان همت می کنند. همین ماجرای سیل های بهاری و حوادثی که پیامد داشت خود عرصه دیگری شد از تجلی فرهنگ ایثارگری که شهدا معلم آن بودند. در همین میدان میراث داران شهادت را به احیای آن فرهنگ دیدیم و رسانه ها به بیان این حقیقت پرداختند که ایثار در نگاه و رفتار میراث داران شهادت نهادینه شده است. در دیگر معرکه ها باز اهل رسانه به بازخوانی آن فرهنگ می پردازند تا راه، روشن و صراط، مستقیم باشد برای کسانی که به فردای بهتر برای ایران و همه جهان می اندیشند.
باری، اگر ابراهیم هادی بعد قریب به چهار دهه، گل می کند و عطرش فضا را پر می کند. اگر محسن حججی با دو چشم خود دو دنیای آدم ها را جهت می دهد. اگر سرلشکر ادبیان دوباره به خط می زند و... همه این ها در دیده و دل می نشیند به این دلیل است که خبرنگاران، به احیای امر شهادت همت می کنند و لذا به صراحت می توان شهادت داد که اگر خبرنگار شهید کم داریم رسانه نگار شهادت باور فراوان داریم که با قلم در این حوزه مطهر کلمات را شمار می کند  و این یعنی راه شهدا ادامه دارد، ان شاالله...

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران