جمعه 16 خرداد 1399 |

دندان هایی که باید خُرد کرد!

10:56:0    1397/11/02 یادداشت؛

دندان هایی که باید خُرد کرد!

دندان نشان مان می دهند و توان چنگ ها شان را به رخ می کشند. سوداگر مرگ، ترامپ را می گویم و آن دلال همه مظلمه های جهان معاصر، نتانیاهو را و آن دیگری؛ گاو شیرده که حرمت از گاو هم برده است و آبرویش را به شیر شتران بادیه حجاز بدهکار است.

غلامرضا بنی اسدی

حیات: " رقصنده با مرگ" ها هم خود را به این صحنه رسانده اند تا جای "خیانت" خالی نماند. منافقین و جنایت پیشگانی از این دست هم هیزم این معرکه اند. اما یادشان رفته است انگار که؛ «شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ان هاست. پرنده ای که دو بال دارد: یک بال سبز و یک بال سرخ.» بال سبز این پرنده را مهدویت و عدالت خواهی و بال سرخ را شهادت طلبی که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده است معرفی می کند.

فوکویاما معتقد است شیعه بعد سومی هم دارد که اهمیتش بسیار است. او می گوید: «این پرنده زرهی به نام ولایت پذیری به تن دارد و قدرتش با شهادت دو چندان می شود.»می گویند این سخن فوکویاما دانشمند برجسته و صاحب نظریه پایان تاریخ آمریکایی است که سال ها پیش، در کنفرانس «بازشناسی هویت شیعه» در اورشلیم بیان کرده است برخی نیز انتساب این گفته را به فوکویاما انکار می کنند و می گویند او خود انتساب این جمله را تکذیب کرده است. اما چه او گفته باشد، و چه نگفته باشد، در اصل ماجرا هیچ فرقی نمی کند، چون واقعیت ماجرا همین است.

شیعه در طول تاریخ این را ثابت کرده است و در قرن اخیر نیز این نظریه، از هر کسی که باشد به تجربه ثابت شده است شیعه با عاشورا و انتظار زنده و با ولایت پیروز است. پیروزی انقلاب و سپس حوادث پرفراز و نشیب که بر ما گذشته است گواه این ماجراست و دفاع مقدس هشت ساله ما نیز شاهد به شهادت کمال یافته این روایت است.

کربلای 5 که 32 سال پیش در چنین روز هایی شلمچه را عطر کربلا زده بود، به تنهایی کافی است تا بگوئیم که هستیم و سهم مان در تاریخ سازی به چه اندازه است. هر روز و شب این عملیات، هر شهیدی که برخاک می افتاد و حتی هر رزمنده ای که خشاب سلاحش را عوض می کرد، نشان از تراکم انرژی مقدس برای ادامه راه داشت. انرژیی که به حصر زمان خود و زمین خویش در نمی آمد بلکه ذخیره راهبردی این تفکر می شد که به روزگاران، چراغ غیرت را روشن نگهدارد. روشن هم نگه داشت. نبرد حق طلبان جهان در فلسطین و لبنان و سوریه و عراق و یمن و.... به روشنا و گرمای همان چراغ است که دارد آبروی زمین را می خرد و به زمان، اعتباری تازه می بخشد. حالا چه آقای فوکویاما، این سخن حق را گفته باشد یا نه، مهم نیست، مهم این است که این حقیقت دارد راه خود را به سوی آینده باز می کند و نه تنها ذخیره فرداها که سرمایه ابدیت انسان را در پهنه زمین فراهم می کند.

مهم این است که در ایران، شیعه فقط اسم پیروان یک مذهب نیست بلکه اسمی است با مسمی برای همه حق طلبان که به هر دین و مذهب، زیر پرچم جمهوری اسلامی ایستاده اند و دندان می شکنند از هرکس که به سوی ما چنگ و دندان نشان دهد. این را ، این پیغام را به گوش بدخواهان برسانید که در این ملک، هر ایرانی، برای دفاع از وطن، یک شمشیر آخته است. اگر سرهاشان روی گردن، سنگینی می کند، بسم الله.....

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :