یکشنبه 22 تیر 1399 |

تولید ملی و شعاری که شهید شد!

13:53:0    1397/10/23 یادداشت؛

تولید ملی و شعاری که شهید شد!

حیات: شعاری که شهید شد! این گزاره از ذهنم می گذرد و از گلوی قلم می تراود و بر کاغذ می نشیند. در گیرم می کند؛ شعار و شهادت؟ مگر می شود؟


غلامرضا بنی اسدی
حیات: شهادت، شکوه تجلی یافته در جان های پاک و تابناک است که تا همیشه روشن می ماند و راه را نشان می دهد، چگونه می توان برای یک شعار، از واژه ای چنان متعالی استفاده کرد؟ می بینم سه علامت سئوال بر کاغذ نشسته و منتظر پاسخ است و ده ها پرسش هم در صف جواب اند. باید برایشان به دنبال جواب بگردم. تامل می کنم و می بینم میان این شعار و شهید رابطه وثیقی است. هر دو برای سربلندی ایران و اسلام و حقیقت می کوشند. نقطه اوج هر دو « نفی سبیل» است. هر دو فرمان از مقام ولایت می گیرند. اولی کلمه می شود، به راهبرد ارتقا می یابد و از لبان « حضرت ولی» نازل می شود به عنوان شعار سال و پیشانی نوشت همه روزها می شود و شهید برای خود ماموریت تحقق فرامین ولایت را نوشته است پس می توانم برای شعار و راهبرد ۹۷ عنوان شهید را برگزینم.

مگر نه این که شهید را دشمن به تیر و تیغ می کشد؟ شعار حمایت از کالای ایرانی هم امسال به هزار دلیل، در غربت خویش به شهادت رسید وقتی بازار در ازدحام خبرها و رویداد های تلخ، آنچنان به زلزله دچار شد که واژه مرده احتکار، دگر باره در ادبیات بازار، جانی تازه گرفت. فراموش کردیم که امسال قرار بود با حمایت از تولید ایرانی، کاری کنیم که تحریم کنندگان، دست شان به نشان تسلیم بالا برود اما چنان شانه ها مان پایین افتاد که نتوانستیم حتی در اندازه سال های پیش هم در این راهبرد، گام برداریم. حالا این که تقصیر را میان کوتاهی و غفلت خود و برنامه های دشمن با چه سهمی باید تقسیم کنیم، چندان مهم نیست که خود موضوع فراموشی مهم است و از غربت به درآوردن دگرباره این راهبرد بر این هم اولویت دارد.

کاش برای فرصت ساختن از دل تهدید تحریم، برنامه و همت می داشتیم و یا بعد از این به کاربندیم تا بندهای استکبار ساخته، یکی از پی دیگری باز شود. کاش متولیان امر بدانند باید از همان اول دست به زانوی خودمان می گرفتیم و یا علی می گفتیم و بر می خاستیم و خواسته ها مان را در دست و دیار خویش می جستیم و بر سفره ای می نشستیم که به دست برادرمان پهن شده است. کاش امروز اصلاح مسیر کنیم و به صراط مستقیم ملی برگردیم، به یاری تولید ملی.

به هر حال برای ما شهید، مرده معنا نمی شود بلکه زنده جاوید است. شعار به شهادت غنی شده هم راهبردی است که باز هم می تواند ما را به راه آورد و به مقصد برساند پس دوباره عزم مان را ، همت مان را، جزم کنیم برای حمایت از تولید ملی...

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران