سه شنبه 6 خرداد 1399 |

پرستارانی که از جان مایه می گذارند

14:27:0    1397/10/22 یادداشت؛

پرستارانی که از جان مایه می گذارند

حیات: روز پرستار بر پرستارانی که تمام زندگی خود را مرحمی ساخته اند برای التیام دردهای همسران و فرزندان جانبازشان مبارک

طاهره ساعدی

حیات: همان زنانی که عاشقانه 3 دهه است که با جان و دل همسر جانبازشان را نگهداری می کنند. زنانی که هم نقش مادری را تمام و کمال ایفا می کنند هم عاشقانه وظایف همسری را به جا می اورند و هم یک پرستار شبانه روزی مهربان و صبور برای التیام زخم های به جا مانده از جنگ بر تن همسرانشان هستند.همان ها که دارند کار زینبی می کنند در قبال همسرانی که کار حسینی کردند. زنانی که همیشه همسرشان را در میان انبوهی از درد و رنج دیده اند و با این حال تلاششان نشاندن لبخند بر چهره همسرانشان، این یادگارهای دوستداشتنی دوران جنگ بوده است. پرستاران پر مهری که بعضی شان 30 سال است فراموش کرده اند خودشان هم هستند خودشان هم نیاز به مراقبت دارند نیاز به دلخوشی و استراحت دارند. زنانی که دستان پر مهرشان همیشه ارامبخش دردها و رنج های همسرانشان بوده است.

مادران پرستاری که سال هاست عصای دست فرزندانشان شده اند. مادرانی که قامت رشید شیرمردانشان را به جز در دوران جنگ و با لباس رزم ندیدند و پس از ان هر چه بود تخت بود و مردانی خوابیده بر ان که باید تیمارشان می کردند پرستارانی که خستگی را نیز خسته کرده اند. مهربانانی که خطوط چهره و دستان شان همه نشان از شبهای یلدایی غم پسرانشان را دارد. ان ها که لبخندشان به فرزند زندگی می دهد خنده ای که به دنیایی می ارزد ولی در پس ان خنده هزاران درد دیدن رنج فرزندشان نهفته است. مادرانی که تنها انتظارشان از فرزند نگاهی و لبخندی و لحظاتی بدون درد است

این ها همان پرستارانی هستند که مهربانی را معنا می کنند چشمه زاینده محبت و مهر هستند زندگی خود را مرحمی ساخته اند برای التیام دردهای همسران و فرزندان جانبازشان. پرستارانی که تابلو مجسم ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی هستند خود در جنگ نبوده اند ولی هر لحظه بخشی از جانشان را داده اند تا یادگاران جنگ را تکیه گاه باشند و با ذره ذره وجودشان اندوهی از پاره تن و نیمه جان خود بزدایند. این ها پرستاران واقعی هستند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :