یکشنبه 22 تیر 1399 |

بسیج هنوز هم می تواند معجزه کند

08:31:0    1397/09/03 یادداشت؛

بسیج هنوز هم می تواند معجزه کند

حیات: شاید برخی کتاب ها را بتوان یافت که به یک کلمه نیرزند و بالعکس کلماتی هم هستند که به اندازه هزاران کتاب معنا دارند و در شرح اثر گذاری آن باید هزاران کتاب نوشت.

محمد رضا شهیدی خراسانی

حیات: برخی کلمات هم هستند که به میوه می مانند. باید فصل رسیدن شان برسد تا کام جهانی را شیرین کنند. تا این زمان نرسد خیلی ها درنخواهند یافت میوه ای که در دست دارند چه اعجازی می تواند داشته باشد. زمانی عظمت آن را حس می کنند که نجات خود را در آن ببینند.

من اهل کلامم و می توانم کلمه ای به شما نشان دهم که دنیا از فهم عظمت آن هنوز هم عاجز است. از درکِ شکوهِ چهار حرف که چنان کنار هم می نشینند که چون فصلِ برخاستن رسید، برای تحققِ خواسته های بحق، حقِ مطلب را ادا کرد. بسیج را می گویم. کلمه ای که هزاران کتاب را در هر حرف خویش داشت. کتابی که چون گشوده شد به نفسِ قدسی امام روح الله و بسم الله اش بر زبان جاری شد، همه دانستند که باید بروند. این بسم الله بر مدار حکمت حضرت الله جز حقیقت را تاب نمی آورد و پنجه در پنجه می شود با هر نیرویی که بخواهد با حق در آویزد.

دیروز جنگ بود و دیدیم و دید دنیا که چسان، بسیجی معنا می شود؛ گستره ای از فراوان نیروهای رزمنده ای که اگر پاسدار و ارتشی و جهادی هم بودند باز ذیل فرهنگ بسیجی معنا می یافتند و در لشکر مخلص خدا، صاحب جایگاه می شدند. ما جنگِ نفر با تانک را به یاد داریم. جنگ ماشین سنگرسازی و تانک را هم دیده ایم. شکار هواپیما توسط هلی کوپتر هم معجزه رزمندگان ماست. کم نبود کارهای نشدنی که به دست باورمندان تفکر بسیجی، شدنی شد. کتاب دفاع مقدس، پر است از این معجزه ها که کافر را هم به ایمان می آورد. پر است از حماسه هایی که دنیا پیش از این سراغ نداشت.

هرکس می خواهد معجزه یک کلمه مقدس را ببیند برود و نوشته های جنگ را بخواند و بنشیند پای صحبت ها و خاطرات مردان جنگ و بشنود اسرار رستگاری را. ایران اگر از آن جنگ هولناک و از مقابله با بیش از 80 کشور، در اوج تحریم ها، سرفراز بیرون آمد به برکت همین کلمه و روحیه ای بود که در آحاد مردم ایران زنده شده بود. مردمی که جنگ در چند جبهه را تجربه می کردند. هم با دشمنانِ صف کشیده و چند لایه شده رو به رو می جنگیدند و هم با منافقان و ضد انقلاب و ستون پنجم دشمن ، نبرد داشتند و هم با کمبودهایی که یک کشور در شرایط آرمانی را هم زمین گیر می کرد چه رسد به ایران که از هر سو مورد هجوم قرار گرفته بود. آن همه مصائب بود اما ما با اعجاز بسیج و هم افزایی توان زنان و مردان خداباور و میهن دوست خود، عبور کردیم از گردنه هایی که برای بسیاری ناممکن می نمود.

ما ایستادیم. سربلند ماندیم و به امروز رسیدیم. امروزی که باز هم تحریم هست و مشکلات هست و مصائب هم تلخ تر از پیش شمار می شود اما ما هم هستیم و بسیج هست و امیدی که در دل قد می کشد و تجربه ای موفق که در آزمون جنگ هم سربلند بیرون آمده است. باید آن روحیه و باور را برای همه مردم بازخوانی کرد و حسِ تعاون و ایثار را به جامعه برگرداند. با بازگشت روحیه همگرایی و تعاون بر" بِرّ و تقوا" بازهم می توانیم از دل تاریکی ها به صبح، پنجره ای بگشائیم و نگذاریم آنانی که تعاون بر " اثم و عدوان" دارند راه موفقیت ما را سد کنند.

هنوز هم می توانیم از معجزه بسیج برای رسیدن به قله ها استفاده کنیم. فرهنگِ بسیج هنوز هم در دسترس ماست منتها باید از اولین دوربرگردان دوباره خود را به نقطه کانونی آغاز برسانیم. همان نقطه ای که شهدا از آن آغاز کردند. منتها این بار نه برای جنگ بلکه برای ساختن وطن و قدرتی که از هر جنگی جلوگیری کند. برای تمشیت امور مردم به بهترین شکل. برای شکست تحریم های شیطانی در عالی ترین سطح. ما می توانیم. بسیج هیچ محدودیت و نمی توانیم را به رسمیت نمی شناسد. دیروز با همه مشکلات و تنگناها، توانستیم. امروز هم با توانایی های مظاعف شده و ضریب یافته، حتما می توانیم....

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران