شنبه 5 مهر 1399 |

حمایت از کالای ایرانی در گرو ایثار ملی

17:0:0    1397/03/18 یادداشت؛

حمایت از کالای ایرانی در گرو ایثار ملی

امیرحسین مرادی/ سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد. این شعار باید هم از سوی مردم و هم از سوی مسئولان، مورد توجه جدی تری قرار گیرد.

تحقق خواست رهبر معظم انقلاب برای حمایت از کالای ایرانی بعنوان یکی از زیرساخت های توسعه اقتصادی کشور، هم نیاز به فرهنگ سازی و هم نیاز به روحیه ایثار و از خودگذشتگی در سطح مردم دارد.

همانطور که در دوران دفاع مقدس و همین طور در جبهه مقاومت اسلامی، با اتکا به فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی، شاهد موفقیت و پیروزی برای جبهه اسلام بودیم، در جبهه اقتصادی نیز با همین روحیه ایثار و البته با کار ویژه حمایت از کالای ایرانی می توانیم موفق و پیروز باشیم.

اگر می خواهیم به اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی ایران برسیم و آن نگاه بلند و آرمانی امام راحل که تأکید می کردند پرچم لااله الا ا... و محمد رسول ا... را بر قلل رفیع جهان برسانیم را محقق کنیم، باید همواره در راستای نقشه راه تعیین شده از سوی ولی فقیه مان حرکت کنیم؛ چه آن که امام خمینی(ره) فرمودند "پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد".

اکنون مقام معظم رهبری در شرایط کنونی با تمرکز در عرصه اقتصادی، بحث حمایت از کالای ایرانی را مطرح کردند، وظیفه داریم در این موضوع به خوبی وارد شویم؛ به نظرم حتی اگر میان کالاهای ایرانی و کالاهای مشابه خارجی، تفاوت قیمتی هم وجود داشته باشد، باید از کالاهای ایرانی استفاده کنیم تا قدمی در راستای رونق اقتصادی کشور، ارتقا سرمایه های ملی و ایجاد اشتغال برای جوانان برداشته باشیم.

حمایت از کالای ایرانی نیازمند اتحاد ملی و نیازمند این است که همه ما مردم دست به دست هم دهیم و با فرهنگ سازی این موضوع مهم را در جامعه مان نهادینه کنیم؛ و به نظرم خانواده ها در این زمینه می توانند نقش بسیار مؤثری ایفا کنند؛ کما این که حوزویان و دانشگاهیان نیز در این زمینه بسیار مؤثر هستند.

قطعا با اشتیاقی که پس از مطرح کردن شعار حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، در میان اقشار مختلف مردم دیده شد، ان شاءالله شاهد یک حرکت روبه جلو در اقتصاد کشور خواهیم بود تا حدی که بتوانیم در عرصه اقتصادی نیز، چه در سطح منطقه و چه در سطح جهان، حرفی برای گفتن داشته باشیم

باید کالای ایرانی را تبلیغ کنیم و اقتصادمان را برای نسل آینده شکوفا کنیم؛ و البته هم باید از لحاظ علمی و فن آوری های دنیا پیشرفت کنیم تا در نهایت شعار امام خمینی(ره) که؛ ما می توانیم را در همه عرصه ها به اثبات برسانیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران