شنبه 5 مهر 1399 |

سینه های ستبر و اقتدار دشمن شکن ارتش

17:0:0    1397/03/18 یادداشت؛

سینه های ستبر و اقتدار دشمن شکن ارتش

محمد رضا شهیدی ارتش، ستودنی است. اصلا ستایش، حق ِ مسلمِ مردانی است که در فصل خطر، چونان چتری امن بر سر مردمان وطن خویش قرار می گیرند و باران خطر را به جان می خرند تا مردمان دیارشان در سلامت باشند.

ما زیستن ، زیر این چتر را تجربه کرده ایم در همیشه زمان به ویژه در عاشورای 8 ساله دفاع مقدس که ارتش و سپاه در برابر هجوم مغول وار لشکریان چند ملیتی شیطان، به جان ایستادند و سینه سپر کردند تا هراس در سیمای کودکِ ایرانی ننشیند. این آخری، در مواجهه با داعش هم خط را چهل کیلومتر دورتر از مرز کشیدند تا به دیوانه های زنجیری شیطان بگویند، یک گام این سوی چهل کیلومتر آمدن، بازگشتی ندارد. باری، امام این ارتش را و سپاه را و بسیج را لشکریانِ خدا خواند و ستود و خود سپرِ دفاع از ارتش شد در روزگاری که غافلان، تیر در چله می کردند برای زدن ارتش. جواب این سپر شدن را هم از آنان گرفت وقتی سپرِ کشور شدند. ارتش برای خمینیِ بزرگ، عزیز و ستودنی بود و در کلام ماندگار رهبر فرزانه انقلاب نیز با یک مفهوم قرآنی تعریف می شود؛ «کلمه طیبه» ! و این اوج نگاه کرامتمندی است به دلاورانی که شاخ و برگ این درخت مقدس را شکل می دهند. «کلمه طیبه» در قرآن به «شجره طیبه» مانند شده است که اصل آن ثابت و ماندگار است و فرع آن تا آسمان می رسد و از سرشاخه های به آسمان رسیده این شجره طیبه نیز، میوه امنیت و اقتدار کشور، کام جان را شیرین و ایران را در نگاه جهانیان صاحب قدرت می کند.

کلمه طیبه، در نگاه قرآنی در برابر «کلمه خبیثه» است که ثبات و قراری ندارد و جز شر از آن نتیجه ای نمی توان گرفت و سرانجام نیز رفتنی است که این عاقبت همه باطل هاست اما حق می ماند، شجره طیبه قد می کشد، چنان که در مکتب انقلاب چنین شد، کلمه های خبیثه ای که «داد» سخن از انحلال ارتش می دادند و بر این «بیداد» پای می فشردند، خود منحل شدند، مثل شجره خبیثه از قرار افتادند و امروز از آنان اگر نامی هم برده می شود جز به نفرین و نفرت نیست، حال آن که ارتش، این فرزندان رشید امام خمینی(ره)، امروز از سوی رهبر انقلاب، کلمه طیبه و شجره طیبه لقب می گیرد و خود به خط تمیز حق از باطل بدل می شود و هر کس در شمار رعنا قامتان ارتش است، چونان شاخ و برگ شجره طیبه عزیز است و دشمنان اینان در شمار شاخ و برگ شجره خبیثه هیمه آتش می شوند.

آری ارتش جمهوری اسلامی ایران کلمه طیبه است به برکت طیب نفسان و پاک جانانی که در عاشورای هشت ساله هرگز حسین ایمان خویش را و نایب امام زمان را نه که تنها نگذاشتند بلکه هرگز حتی گمان دست کشیدن از یاری او را به ذهن راه ندادند. ارتش امروز با میوه های واصل شده اش تعریف می شود با صیاد شیرازی، که در صید دل مومنان، یگانه دوران بود، با عباس بابایی که فرشتگان عاشق نمازش بودند، با عباس دوران که عقابان آسمان در حسرت پروازش می ماندند، با «شیرودی» که «علی اکبر» کربلای ایران بود، با کشوری که آوازه رزمش، پشت دشمن را می لرزاند، با آبشناسان، با ناکی منفرد، با آن فرماندهی که با یک گردان در برابر 14 گردان صدام ایستاد تا آبادان سقوط نکند. با کهتری که تا پای جان رفت تا حصر آبادان شکسته شود و... با یکان به یکان امیران، افسران، درجه داران و سربازانی که هر کدام با شهادت خود به پرچمی برای عزت ایران تبدیل شدند و با شهادت باورانی که تمام قد استوار بر صراط شهیدان ماندند تا چشم بد از این خاک خدا باور به دور بماند. آری اینان میوه های درخت تناوری هستند که در کلام رهبر معظم انقلاب، «کلمه طیبه» نامیده شد و به مثل، همانند شجره طیبه است، که باید در سایه سار امنیتش، به فردای بهتر و افق های روشن تر برای جمهوری اسلامی ایران اندیشید. فردایی روشن که دشمن را چون تیر در چشم خواهد نشست و برای دوست، باغِ بهار خواهد شد. ارتش، مثل الفِ قامتِ خود راست است و راست قامت و معنای ایستادنی چنین را حتی دیوانه های داعشی هم می دانند که از مرز چهل کیلومتری ، قدم این طرف نگذاشتند، حالا که پای رفتن شان را شکسته ایم به غیرت پاسداران و ارتشیان و آزاد مردان....

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران