چهارشنبه 5 آبان 1400 |

23:54:0    1399/04/07 رییس بنیاد شهید در کنگره بین‌المللی نفس‌های سوخته:

بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی هستند / تحریم های آمریکا، تامین دارو برای جانبازان شیمیایی را بسیار سخت کرده است

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی در کشورمان حضور دارند، گفت: آمریکا توسط رژیم بعث عراق تا پایان جنگ ۱۸۰۰ تن انواع بمب شیمیایی را در جبهه‌ها و بر روی سر مردم بی‌دفاع سرازیر کرد و در هشتم تیرماه بزرگ‌ترین جنایت ضد بشری را در طول تاریخ انجام داد که امروز به دلیل تحریم‌های آمریکا، تامین دارو و امکانات لازم برای آنها بسیار سخت است و در هیچ برهه‌ای از تاریخ این فشار تحریم بر ملت ایران نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری حیات، سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دومین کنگره بین‌المللی نفس‌های سوخته گفت: آمریکا توسط رژیم بعث عراق تا پایان جنگ ۱۸۰۰ تن انواع بمب شیمیایی را در جبهه‌ها و بر روی سر مردم بی‌دفاع سرازیر کرد و در هشتم تیرماه بزرگ‌ترین جنایت ضد بشری را در طول تاریخ انجام داد و امروز در این کنگره این پیام را به قربانیان شیمیایی اعلام می‌کنیم که دل‌های ما از نفس‌های سوخته شما بسیار داغ‌دار است. امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت نفس‌های سوخته شما استوارتر از همیشه است؛ شما عزیزانی که ناجوانمردانه زیر بمباران شیمیایی دشمن گازهای مختلفی را استنشاق کردید و شهدا و جانبازان بسیاری را تقدیم کردید.


وی تأکید کرد: هم اکنون بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی در کشورمان حضور دارند که به دلیل تحریم‌های آمریکا، تامین دارو و امکانات لازم برای آنها بسیار سخت است و در هیچ برهه‌ای از تاریخ این فشار تحریم بر ملت ایران نبوده است. جانبازان شیمیایی حق بسیار بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و باید از نظر تجهیزات و امکانات تأمین باشند.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: استکبار جهانی پس از شیوع ویروس کرونا حتی امکانات و اقلام بهداشتی را در قالب تحریم قرار داد اما ملت ایران مستحکم‌تر از همیشه در مقابل این توطئه‌ها ایستادگی کردند.
اوحدی تصریح کرد: اگر شهدای ما در فاجعه ایرباس پرپر شدند، امروز به برکت خون آنها اقتداری در جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است که سامانه ارتش و سپاه پیشرفته‌ترین پهباد آمریکایی را در همان منطقه مورد هدف قرار می‌دهد.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در طول جنگ هیچ گاه اقدامات ناجوانمردانه انجام نداده است، اظهار کرد: حتی در بمباران تاسیسات عراق، اقداماتی انجام داد تا خانواده‌های عراقی ساکن در محدوده تاسیسات، آسیبی نبینند که این مساله حاکی از تمدن نوین اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه راه عبور از بحران‌ها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: جنایت‌کاران آمریکایی حتی به مردم خود اعم از سفیدپوست و سیاه‌پوست و یا مهاجران مکزیکی نیز رحم نمی‌کنند و این کشور در شرایط کنونی دچار بحران جدی اجتماعی است. امیدوار هستیم به برکت خون شهدای ایرباس، سردشت، محراب و تمامی شهدای هفت تیر به زودی استکبار جهانی نابود شده و مستضعفین دنیا در اقصی نقاط جهان به پیروزی برسند.

 

گزارش تصویری دومین کنگره بین‌المللی نفس‌های سوخته و کنگره ملی تجلیل از قربانیان حقوق بشر آمریکایی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران