چهارشنبه 1 بهمن 1399 |

عکسی که دل کاربران شبکه های اجتماعی را آتش زد

09:44:0    1399/03/27

عکسی که دل کاربران شبکه های اجتماعی را آتش زد

چندی پیش عکسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که مظلومیت به تصویر کشیده در آن باعث شد موج وسیعی از واکنش های بی نظیر مردم را برانگیزد. عکس دو کودک خردسال که برای وداع با پدر شهیدشان آمده اند و در کنار پیکر پاک او آرام گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری حیات، انتشار این عکس و نمایش مظلومیت فرزندان شهدا همزمان با برگزاری دادگاه مفسدان اقتصادی که این روزها در جریان است، باعث شد تا دل های بسیاری از عاشقان آتش زده شود. در واقع تصویر خواب آرام دختر خردسال شهید بر تابوت پدر و نجوای غم‌انگیز پسر با پدر قهرمانش حال و هوایی عاشورایی به دل هر بیننده‌ای بخشید که ماحصل آن تعداد بسیاری از دل نوشته های کاربران در شبکه های اجتماعی بود.اما شهید مورد نظر کیست؟
او، فرمانده شهید مدافع حرم، جواد الله کرم چهار سال مفقودالاثر است و حالا دو هفته است که پیکرش به کشور بازگشته و حالا قرار است در روز چهارشنبه، 28 خرداد ماه 1399 همزمان با روز شهادت امام جعفر صادق(ع) در مراسمی با حفظ الزامات بهداشتی، ساعت 9 صبح جنب داشنگاه هوایی شهید ستاری واقع در مهرآباد جنوبی تشییع پیکرش برگزار شود.
پیکر مطهر این شهید مدافع حرم بعد از تشییع برای انجام مراسم خاکسپاری به قطعه 50 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) منتقل می شود.مختصری از زندگینامه شهید
شهید مدافع حرم «جواد الله‌کرم» متولد دوم تیر ماه سال 1360 و اهل محله مهرآباد تهران بود. وی از مستشاران زبده نظامی و فرماندهان مقاومت بود که برای دفاع از حرم عمه سادات داوطلبانه به سوریه اعزام شد. 
او سه‌بار در سال‌های 93 و 94 در جریان جنگ سوریه مجروح شد. در جریان حمله نیروهای تکفیری به خان‌طومان در جنوب غرب حلب در زمان آتش‌بس در 19 اردیبهشت سال 95 به شهادت رسید.
اما پیکر وی در منطقه ماند و در زمره شهدای جاویدالاثر قرار گرفت. پیکر مطهر شهید مدافع حرم جواد الله‌کرم پس از چهار سال مفقودی طی عملیات تفحص پیکر شهدای مدافع حرم در منطقه خان‌طومان کشف و هویتش شناسایی شد. این پیکر مطهر 10 خرداد ماه 1399 به کشور بازگشت و قرار است پس از تشییع در قطعه 50 گلزار شهدای بهشت زهرا (س) آرام بگیرد.


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران