جمعه 20 تیر 1399 |

برگزاری نخستین  کنگره ملی شهدای فجر افرین

16:33:0    1398/11/20 برگزاری نخستین کنگره ملی شهدای فجر افرین

برگزاری نخستین کنگره ملی شهدای فجر افرین

نخستین کنگره ملی شهدای فجر آفرین را با حضور جمعی از معاونان، مدیران ، و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین خانواده معظم شهدا و ایثارگران کشور،امروز 20 بهمن 1398 در سالن همایش های وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات ،در ابتدای این مراسم، و پس از اجرای یک نمایش محیطی توسط گروه نمایش حاضر در سالن ، اسکندر یار نسب،مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگرانضمن خیر مقدم به مدعوین و تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: کنگره ملی شهدای فجر آفرین  در واقع پاسداشت نام شهدایی است که از خرداد1342 تا بهمن1357 در زندان های رژیم منحوس پهلوی یا در طول دوران مبارزه علیه این رژیم به درجه رفیع شهادت نائل شده اند.آنهایی کهدر سلول های تاریک رژیم پهلوی و در کوی و برزن و خیابان ها نهال انقلاب را کاشتند و با خون خود آن را آبیاری کردند که در پهنه جهان امروز، سرو قامتانی همچون شهید قاسم سلیمانی از دل همان خون ها جوشید و با شهادت خود این نهال برومند را ستبرتر و تناورتر از هر زمانی کرد. 
وی در ادامه با اشاره به نقش تمامی اقشار، ادیان و باور های جامعه ایران در پیروزی انقلاب اظهار داشت: در این کنگره ما از خانواده 12 شهید بزرگوار تجلیل به عمل خواهد آمد که در واقع  نمایندهو نماد تمامی طیف های جامعه هستند، از کودک خردسال گرفته تا دانشجو، روحانی، کشاورز، دهقان، کارگر و در نهایت جمعیت ارامنه و اهل تسنن کشور عزیزمان.این بدان معناست که تمامی اقشار، جنسیت ها، سنین، مذاهب و باورها و... در شکل گیری ، پیروزی ، سربلندی و تداوم این انقلاب نقش داشته اند.


سپس گروه سرود،همراه با ترانه سرا و خواننده انقلابی کشور «محمد گلریز» که صدایش یادآور تمامی خاطرات و پیروزی های ملت غیور ایران است به اجرای سرود های به یاد ماندنی « وطنم » و «الله اکبر، خمینی رهبر» پرداخت.


در ادامه مراسم،پروین سلیحی، همسر شهید بزرگوار مرتضی لبافی نژاد از خاطراتش در زمان زندگی شهید لبافی نژاد گفت: ایشان دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بود و به علت استعداد بالایی که داشتند و رتبه اولی که کسب کرده بودند توسط دانشگاهبرای ادامه تحصیل، بورسیه شده بود که به امریکا برود و این موضوع را نیز قبل از ازدواج به من گفتند اما مدتی نگذشت که استفتائی از حضرت امام به من نشان داد که امام او را میان رفتن به آمریکا برای تحصیل و ادامه مبارزه در ایران مخیر گذاشته بود.همین موضوع قلب شهید لبافی نژاد را آرام و مطمئن کرد که بماند و به مبارزات ادامه دهد.
سلیحی ادامه داد:  شهید لبافی نژاد در رشته چشم پزشکی قبول شده بودند ولی برای اینکه به مبارزین و زخمی ها کمک کنند رشته خودشان را به جراحی تغییر دادند، به همین دلیل رژیم ایشان را به 7 بار اعدام محکوم کرده بود. به خاطر دارم که 10 روزقبل از اینکه ایشان تیر باران شوند، ساواک اجازه ملاقاتی به ما داد و با وجود اینکه بر اثر شکنجه ها بسیار نحیف و لاغر شده بودند من نور بهشت را در چهره ایشان دیدم. ایشان رو به من کرد و گفت بعد از من،احتمالا به شما بیش از 10 سال زندان بدهند، زمان آزاد شدن مبادا که احساس خستگی کنید و در انتخاب افرادی که با آنها مسیر مبارزه را طی می کنید دقت کنید که جز برای رضای خدا و اسلام به هیچ عقیده و باوری دل نبندید. 


در بخش دیگری از این کنگره، فاطمه عبادی هنرمند برنامه عصر جدید، اثری به نام "چند قدم‌مانده تا صبح" را با شن به تصویر کشید. که روایتی بود از شکستن زنجیر های نظام طاغوتی و گام گذاردن در راه  انقلاب و در نهایت رفتن به سوی فرداهایی بهتر و سعادت مندانه تر برای ملت بزرگ و شهید پرور ایران.


حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه این مراسم ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی امروز نیاز به ادامه مسیر خود دارد که هیچ‌کس احساس خستگی نکند و خوشبختانه این پیام به خوبی از سوی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شنیده می‌شود.
وی ادامه داد: خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران نماد استواری، ماندگاری، صبر و پایداری هستند و بدون کوچکترین توقع بر ادامه آرمان‌های انقلاب تأکید دارند و حضور آنان برای این مرز و بوم مایه برکت و روحیه است.


وی در پایان ضمن قدردانی از حضور خانواده های معزز شهدا و مدعوین حاضر در مراسم گفت:سلام گرم رئیس بنیاد شهید را به خدمت تک تک حاضرین این جمع ابلاغ میکنم.
در پایان این مراسم از خانواده شهیدان محمدعلی رجایی، مرتضی لبافی نژاد، علی سندروس، ابراهم برگی خلجان، امین حیدری، حمید نهاوندی، علی اوسطی، ابوالقاسم اردستانی، جلال سنایی، ایرج استاد حسین، علی نورالدینی، ابراهیم جعفریان و طیبه واعظی از شهدای دوران انقلاب اسلامی تقدیر به عمل آمد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران